Pobijedila je Šveđanka Emma Green Tregaro, koja je kao i Ana Šimić preskočila 194 cm, ali iz manje pokušaja.

15.2.2014.
20:30
Ivana Ivanovic/PIXSELL

Na današnjem atletskom mitingu u švedskom Goeteborgu AnaŠimić je u skoku u vis osvojila drugo mjesto sa 194 cm, dok je dvostruka svjetska prvakinja BlankaVlašić, koja se vratila natjecanju nakon sedam mjeseci pauze zbog ozljede Ahilove tetive, bila četvrta sa preskočenih 190 cm.

Ana Šimić je tako potvrdila svoj osobni dvoranski rekord i normu za predstojeće Svjetsko dvoransko prvenstvo u poljskom Sopotu. Prije dva tjedna je u češkom Hustopeču također preskočila 194 cm. Šimić je u Goeteborgu 182 i 186 cm preskočila iz prvog pokušaja, 190 cm iz drugog, pa 192 i 194 cm ponovno iz prvog pokušaja, a potom je tri puta rušila letvicu na 196 cm.

Blanka Vlašić je 186 i 190 cm prošla bez problema, iz prve, a potom je tri puta rušila letvicu na 194 cm. Norma za Svjetsko dvoransko prvenstvo je 194 cm i to Blankine trenere ne brine. Sljedeći nastup imat će na atletskom mitingu u Pragu 25. veljače, a Svjetsko dvoransko prvenstvo je 7. ožujka.