SLALOM ZA ŽENE / Ana Jelušić izvrsna 6. u Lienzu

Naša skijašica odskijala je izvrsno utrku, posebno u drugoj vožnji. Nika Fleiss osvojila je 22. mjesto, a pobijedila je Austrijanka Schield.

29.12.2009.
14:30

Hrvatska skijašica Ana Jelušić konačno je odvezla odličnu utrku slaloma. U austrijskom Lienzuosvojila je šesto mjesto, zaostavši za pobjednicom, domaćom skijašicom, Marlies Schield 3,08 sekundi.

Ispred naše skijašice još su doskijale do cilja Francuskinja Sandrine Aubert na drugom mjestu, treća je bila Austrijanka Kathrin Zettel, a četvrta Slovenka Tina Maze.

Druga naša skijašica Nika Fleiss osvojila je 22. mjesto, zaostavši za pobjednicom 5, 27 sekundi.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodeća je Amerikanka Lindsey Vonn (594 boda), a slijede Njemica Maria Riesch (549), Austrijanka Kathrin Zettel (484) te Slovenka Tina Maze na četvrtom mjestu (360).

Ana Jelušić sada je na 38. mjestu sa 78 bodova, a Nika Fleiss 86. sa 15.