I to je moguće. Nogometaši Ajaxa primili su šest pogodaka na gostovanju kod Utrechta u 12. kolu nizozemske lige. Bilo je nevjerojatnih 6:4 za domaćine.

6.11.2011.
17:34

Nevjerojatan susret odigrali su Utrecht i Ajax, a na kraju su domaćini kaznili otvorenu igru Dinamovog krvnika i do vrha im napunili mrežu. Ono što nije uspjelo Modrima u dvije utakmice s Kopljanicima, ostvarila je momčad iz donjeg doma Eredivisie. U susretu s deset golova i puno preokreta, Utrecht je ostvario tek 4. pobjedu za bijeg iz opasne zone.

No, stvari za Ajax nisu izgledale tako loše nakon prvih 45 minuta. Nakon što je u 4. minuti Rus Bulikin zamijenio ozlijeđenog De Jonga upravo on je u 8. minuti doveo goste u vodstvo. Do 20. minute domaćini preko Asarea i Duplana okreću na 2:1, ali sastav iz Amsterdama ne posustaje i do odmora golovima Ooijera i ponovno Bulikina dolaze do 3:2.

Međutim, u samo pet minuta, od 49. do 54., Utrecht postiže tri pogotka i dolazi do velikih 5:3. Nakon što je sjajni Danac Eriksen u 72. minuti smanjio na 5:4 uslijedili su silni napadi Ajaxa koji je tražio poravnanje. Ipak, gosti su uspješno odolijevali do 3. minute sudačke nadoknade kada koriste jednu kontru i preko Kalija postavljaju konačnih 6:4.

Ajax je ovim porazom ostao na tek 5. mjestu, dok je Utrecht skočio na 11. i kada se Kopljanici pogledaju u prvenstvenim ogledima ne čini se kao preveliki problem, osim čini se, hrvatskom prvaku.