Pljačkaš više puta hteo da ubije, ali bi mu svaki put pištolj zakazao (VIDEO)
Priča sa srećnim krajem
Baš poput policajaca, ni pljačkaš Džestin Džozef nije znao da obasni šta se dogodilo s pištoljem, pa mnogi veruju da se u situaciju upleo sam Bog poslavši tamo anđele...
Džestin Džozef je više puta povukao obarač tekom pokušaja pljačke MekDonaldsa u utorak, no pištolj bi mu zakazao baš svaki puta kada bi ga uperio prema radnicima i gostima.
Prvo je pokušao da upuca u glavu mušteriju Dejvida Armstronga, međutim pištolj nije hteo da opali uprkos tome što je nekoliko puta pritisnuo obarač.
- Bio sam uveren da mi je kraj, da mi nema spasa. Tražio je da mu predam ključeve i novac. Čuo sam "kliktaje", no pištolj nije opalio, pa sam razbojnika uspeo da pribijem uz zid i da pobegnem – ispričao je novinarima Armstrong.
Džozef je potom izašao iz lokala i opalio više hitaca u vazduh, ali kad se vratio u radnju i opet pokušao da puca – muk!
- Ušao je u prostoriju u kojoj se skrivalo nekoliko radnika i gostiju koji nisu uspeli da napuste lokal. Tamo je ponovo pokušao da puca u nameri da ubije, ali dogodila se ista stvar, pištolj nije hteo da opali – ispričao je narednik Džo Logman.
Kriminalac je nedugo potom uhapšen, a novinarka ABC-ja Mari Savedra je uspela da dobije i njegovu izjavu iz pritvora. Baš poput policajaca, Džozef nije znao da objasni šta se dogodilo s pištoljem, ali zato je tumačenje ponudila nesuđena žrtva Armstrong:
- Bog. To je samo moglo biti njegovo delo. Poslao je anđela da me spasi – kazao je, a s njegovim su se mišljenjem složili mnogi koji su pogledali ova neverovatni snimak.
//www.youtube.com/embed/UdR3Lpuw40o
403 Forbidden