Stariji gledatelji Eurosonga sjećaju se posve drugačijeg sistema glasovanja. Naime, nakon glazbenih izvedbi, voditelji su "zvali" svaku zemlju posebno i prezenteri bi pročitali bodove (od 1 do 12) koje su glasači dodijelili natjecateljima.
Nekoć su se bodovi čitali i na engleskom i francuskom jeziku pa je mnogima poznat izraz "douze points" (francuski za dvanaest bodova).
Sistem glasovanja promijenio se 2016. pa mnogim gledateljima nije posve jasan, a tri godine kasnije uveden je novi način prezentacije glasova.
Naime, u glasovanje su uključeni stručni žiri i publika iz svih zemalja natjecateljica pa nema dovoljno vremena za čitanje svih bodova. Zato prezenteri u izravnim javljanjima čitaju samo bodove stručnih žirija, odnosno samo dvanaestice, dok se ostatak bodova pojavljuje na ekranu.
U drugom dijelu voditelji Eurosonga ne čitaju koliko je bodova koji natjecatelj dobio od pojedine zemlje, već se zbrajaju bodovi koje su dobili iz svih zemalja. Čitaju se tako što se bodovi prvo dodjeljuju zemlji koja je na posljednjem mjestu nakon glasanja žirija.
Natjecatelji s nula bodova
Četiri zemlje u subotu su dobile nula bodova od publike, no to ne znači da nisu dobile nijedan glas. Naime, glasovi publike zbrajaju se tako što se rangira 12 zemalja s najviše bodova.
Talijanski bend Maneskin u subotu je od publike dobio 318 bodova, a od žirija 206.