Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
PUNKERI NE ODUSTAJU /

Sex Pistolsi prkose kraljici s reizdanjem hita koji je prije više od 40 godina izazvao dramu u kraljevstvu

Antologijska punk-rock himna "God Save The Queen" Sex Pistolsa bit će ponovo objavljena u ograničenoj nakladi u povodu kraljičina platinastog jubileja, 45 godina nakon što je izazvala skandal u kraljevstvu

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Antimonarhistička himna, čije je oštre stihove potpisuje frontmen benda Johnny Rotten, objavljena je 1977. dok je kraljica slavila srebrni jubilej - 25  godina na tronu. 

Punk nije mrtav

Pjesma, koja o kraljici govori kao o neljudskom biću, a njezin režim naziva fašističkim, zabranjena je tada na BBC-jevom radiju i televiziji.  Ali time je samo postala još razvikanija i završila je na drugom mjestu službene glazbene ljestvice singlova, iako mnogi punk fanovi do danas misle da je namjerno ondje zadržana kako bi se Rod Stewart s "I Don't Want To Talk About It" popeo na broj jedan. 

Nekoliko tisuća ploča pojavit će se u prodaji 27. svibnja. U to su uključene obje izdane originalne verzije, za kuće Virgin Records i A&M Records. Sex Pistolsi su, naime, prvo potpisali ugovor s A&M, ali ih je zbog užasnog ponašanja taj nakladnik brzo potjerao, nakon čega ih je tada mladi poduzetnik Richard Branson privukao u svoj Virgin. 

"Jedan od najtraženijih vinila u povijesti vraća se na police. Oba izdanja u ograničenoj nakladi", kaže se na službenom Twitter računu benda.  Članovi benda pjesmu su na dan obilježavanja srebrnog jubileja odsvirali ploveći na brodu Temzom i poslije su uhićeni jedan po jedan kako su izlazili na kopno. 

Stavovi Johnnyja Rottena, odnosno pravim imenom Johna Lydona, u međuvremenu su smekšali. "Kao ljudsko biće nedostajala bi mi na svijetu, rekao je Lydon u intervjuu prije pet godina. "Nije ona kriva što je rođena u zlatnom kavezu", rekao je danas 66-godišnji punk veteran. 

"Neka dugo poživi. Ne bih o njezinoj vladavini, ali neka dugo poživi", kazao je.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike