Spektakl za tinejdžere

14.6.2010.
11:25
VOYO logo

Zanimljivo je da su scenaristi u film za mlađu publiku ubacili i političku poruku, jer je u središtu priče napad Perzijanaca na sveti grad Alamut do kojeg dolazi zbog lažnih obavještajnih podataka o tome da se u tom gradu proizvodi oružje i naoružavaju neprijatelji Perzije. Svaka sličnost sa američko-britanskom invazijom Iraka je namjerna, kao što su i izjave šeika Amara o poduzetništvu i porezima posve suvremene.

Princ Perzije nerijetko opasno hoda po rubu po parodije, no Disneyeva špica na početku filma (koproducent je Jerry Bruckenheimer) podsjeća nas da zbivanja u filmu ne doživljavamo previše ozbiljno. Premda su neki totali nedvojbeno nadahnuti Leanovim Lawrenceom od Arabije, tu svaka usporedba prestaje, jer je ipak riječ o filmu snimljenom prema video igri i namijenjenom tinejdžerskoj publici.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Računalna animacija je raskošna, no autentične scene prirodnih prostranstava snimljene u Maroku daleko su ljepše i dojmljivije od računalno animiranih koje često izgledaju artificijelno. Scena rušenja hrama, čiji je početak s hodom po stijenama doslovno preuzet iz u žanru nenadmašnih Spielbergovih Otimača izgubljenog kovčega, prilično je konfuzna te ostavlja dojam da su se animatori previše zaigrali.

Zaključno, riječ o vizualno atraktivnoj, ali ne osobno nadahnutoj akcijskoj pustolovini koja će vjerovatno zadovoljiti mlađu generaciju gledatelja, dok će starijima vjerovatno učiniti pomalo neuvjerljivim i naivnim. Čini se da su vremena pustolovnih filmova za sve generacije definitivno prošla.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
pikado
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo