Uređaj šalje "nagli nalet plina" u cjevčicu s mikročasticama koje probijaju kožu i uzimaju sitnu količinu krvi. Kada se formira kapljica, usiše se pomoću negativnog pritiska u cjevčici.
"Ovakva primjena mogla bi se koristiti za uzimanje male količine krvi, na primjer za test glukoze", piše u patentu.
Ovaj smartwatch (pamentni ručni sat) koji siše krv proizveo bi izuzetno malu količinu boli, čak kada se usporedi i trenutnim testovima koji koriste sitne ubode iglicom na vrh prsta.
Tehnologija u službi zdravlja
Još nije jasno hoće li i kada uređaj izaći na tržište, ali ovo nije jedini Googleov pokušaj pomaganja dijabetičarima. U suradnji s farmaceutskim divom Novarits, Google razvija pametne kontaktne leće, bežično spojene s mobilnim uređajima, koje prate količinu šećera u krvi. Tehnologija koristi neinvazivne senzore, mikročipove i drugu mini-elektroniku ugrađenu u leće.
Google je izjavio da bi moglo biti i drugih koristi od pametnih leća, i tek je nedavno prijavio patent za leću s ugrađenom kamerom.
Druge googleove zdravstvene novotarije uključju Google Fit aplikaciju koja sakuplja korisnikove zdravstvene karakteristike iz raznih uređaja i aplikacija na jedno mjesto.
Svjetska zdravstvena organizacija procjenjuje kako 9% odraslog stanovništva živi s dijabetisom, a samo će ove godine 1,5 milijuna ljudi umrijeti je od posljedica šećerne bolesti.