Među opisanim novim vrstama je šišmiš kojeg su nazvali Murina Beelzebub, a koji spada u skupinu šišmiša 'lisnatih nosova'. Njihov opstanak, navodi WWF, ovisi o tropskim šumama i ugrožen je zbog sve učestalije sječe šuma.
Tu je i 'hodajući som', odnosno vrsta Clarias gracilentus, otkrivena u slatkovodnim potocima na vijetnamskom otoku Phu Quoc. Ta se riba može kretati preko zemlje pomoću svojih prsnih peraja, uz koje zapravo stoji uspravno dok se kreće pokretima nalik onima kod zmije. Otkrivena je i ribica Boraras naevus, tek 2 centimetra dugačka, koja je pronađena u južnom Tajlandu i nazvana po velikoj tamnoj mrlji na zlatnom tijelu.
Biserno ružičasta riba (Bangana musaei) iz obitelji šarana pronađena je u slivu rijeke Xe Bangfai u Srednjem Laosu, koja teče 7 kilometara kroz podzemlje vapnenačkog krša. Riba koja živi u tim podzemnim vodama je potpuno slijepa, a odmah je ocijenjena kao ranjiva zbog ograničenog staništa.
Tu je i nova vrsta žabe koja živi na stablima, a koja je pronađena u visinskom šumama sjevernog Vijetnama. Ta žaba (Gracixalus Quangi) ima složeno glasanje, koje zvuči više kao glasanje ptice nego tipične žabe. Naime, dok većina žabaca privlači ženke s ponavljajućim kreketanjem, Gracixalus Quangi svaki put vrti novi 'napjev'. Glasanja nikad nisu ista, a svaka jedinka miješa klikove, zvižduke i kreketanje po svom jedinstvenom redu.
Kada je riječ o žabama u rodu Leptobrachium, među više od 20 vrsta najviše se razlika bilježi u očima. Tako je u jednoj šumi na jugu Vijetnama pronađena žaba Leptobrachium leucops, čije su oči crno-bijele.
U 2011. godini u području Mekonga je otkriven i zapanjujući niz od 21 gmaza, uključujući crvenookog zelenog poskoka (Trimeresurus rubeus) koji živi u šumama u blizini Ho Chi Mina.