Zabijen 10-milijunti koš u NBA ligi!

10.1.2010.
12:50

Pistonsi su u subotu izgubili svoju 12. utakmicu zaredom. Philadelphia 76ersi su u gostima, bez Iversona, vodili veći dio utakmice, čak i sa 26 koševa razlike, i na kraju pobijedili 104:94.

Elton Brand zabio je 25 koševa za 76ers-e (11-25), kod kojih je šest igrača imalo dvoznamenkasti učinak. Pistonsi saad imaju omjer 11-24, a nisu pobijedili od 12. prosinca.

"Obeshrabrujuće je da nismo imali nikakva osjećaj za probleme u igri -nijednog - u prvom poluvremenu", izjavio je napadač Pistonsa Charlie Villanueva koji je zabio 19 koševa.

Andre Iguodala i Haićanin Samuel Dalembert zabili su svaki 16 koševa, Willie Green je dodao 15, a Lou Williams 14 za Sixerse.

Ben Gordon je postigao 20 koševa, uključujući i 10-milijunti pogodak u povijesti NBA, pred kraj prvog poluvremena. Taj je koš zabijen 63 godine nakon prvog koša u NBA-u kojeg je 1. studenog 1946. u Torontu zabio Ossie Schectman, igrač New Yorka.

U Utahu su Jazzeri bili bolji od Dallas Mavericksa 111:93. Deron Williams se vratio na terene nakon dvije utakmice odsustva zbog ozljede ručnog zgloba i postigao je 20 pogodaka uz devet asistencija za Jazz.

Dirk Nowitzki zabio je 29 koševa za domaćina Maverickse koji su igrali bez Josha Howarda i Drewa Goodena.

U Oklahomi je Kevin Durant zabio 40 koševa i ugrabio 12 skokova kojima je odveo Thunder City do pobjede nad Indiana Pacersima 108:102. To je sada već sedma pobjeda Thundera u posljednjih devet utakmica.

Danny Granger je zabio 25 koševa za gostujuće Pacerse, koji su izgubili devet gostujućih utakmica u nizu.

Charlotte Bobcats - Memphis Grizzlies 89:87

Orlando Magic - Atlanta Hawks 113:81

Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 94:104

Oklahoma City Thunder - Indiana Pacers 108:102

Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves 110:96

Houston Rockets - New York Knicks 105:96

Dallas Mavericks - Utah Jazz 93:111

Sacramento Kings - Denver Nuggets 102:100