Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
SPREMITE KAPUTE /

Dolaze još topliji dani i iznadprosječne temperature. Ipak, meteorolog najavio i kišu: Evo kada stiže

Do kraja tjedna na kopnu ostaje većinom sunčano te iznadprosječno toplo

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Slijede nam još topliji dani, točnije poslijepodneva. Naime, bit ćemo i dalje anticikloni, polju visokog tlaka, u kojem nam pritječe taj topliji zrak. No, kako noću nema oblaka, rani jutarnji sati još uvijek temperaturno podsjećaju na zimu.

SRIJEDA

Jutro će biti vedro te u unutrašnjosti hladno. Na kopnu -2 ili -3 stupnjeva uz mraz, a vrlo rijetko i kratkotrajno je moguća magla ili sumaglica, većinom uz obale rijeka na sjeveru i istoku. Na moru mirnije nego jučer, uz obalu slaba do tek ponegdje u Velebitskom kanalu umjerena bura, a ponegdje će vjetar i sasvim izostati. Temperatura na Jadranu između 6 i 9 stupnjeva, niže u zaobalju, gdje pri tlu još može biti slabog mraza.

Poslijepodne u središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj sunčano i vedro. Uglavnom bez vjetra, rijetko gdje u gorju slab južni ili jugozapadni, a bit će još toplije nego danas. Kao da smo u travnju, a ne ožujku, uz 16, lokalno i 17 stupnjeva.

Ugodno toplo i u Slavoniji, Baranji te Srijemu. Mirno, uz puno sunčanih sati, a najviša temperatura bit će oko 16-17 stupnjeva.

U Dalmaciji obilje sunca i vedrine, a puhat će slab do tek ponegdje na otvorenome umjeren maestral. Temperatura barem stupanj-dva viša nego jučer, bit će to između 16 i čak 19 stupnjeva.

I na sjevernom Jadranu sunce, vedrina uz samo slab vjetar s mora. Bit će razmjerno toplo, između 15 i 18 stupnjeva, a podjednako ugodno čak i u gorskim područjima.

IDUĆIH DANA NA KOPNU

Do kraja tjedna na kopnu ostaje većinom sunčano te iznadprosječno toplo. Sve manje hladna jutra, ali uz moguć mraz i kratkotrajnu maglu. Dani čak još malo topliji pa se može ponegdje uloviti i koja 20-ica. No, neće od petka biti sasvim vedro, postupno sve više oblaka, ali onih koju neće odviše kvariti dojam sunčanog vremena. Potkraj nedjelje, a osobito početkom idućeg tjedna zato raste vjerojatnost za kišu uz južinu.

IDUĆIH DANA NA MORU

I na Jadranu iznadprosječna toplina uz dosta sunca. No, izostankom vjetra moguća je kratkotrajna magla i na samom moru, osobito uz zapadnu obalu Istre u četvrtak-petak. Za vikend će skupljati sve više oblaka uz početak južine, najprije na sjevernom dijelu uz koju kap kiše, a čini se prava kišna epizoda očekuje se početkom idućeg tjedna uz jačanje juga.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike