Zimska idila na tisuću metara nadmorske visine: RTL posjetio jedino mjesto na kojem se prvi snijeg i zadržao
Gorski kotar se zabijelio, a drugi ovosezonski snijeg nije
stvorio veće probleme u prometu. Tijekom jutra se većinom otopio
na tom području, ali ne i na oko tisuću sto metara nadmorske
visine, u Begovu Razdolju.
"Lopata je tu, kuća je tu, drva imamo, toplo nam je, hrane imamo
i cestu imao i struju imamo i vodu imamo.. pa šta hoćete više.
Ovako u selu koje ne vodi nikuda", govori Vrkljan.
"Tu ćemo ostat dok god budemo mogli, čistiti snijeg, cijepati
drva", ističe dalje.
"Uzmemo u šumariji trupce, prijatelj Robi, on mi ispili i Tone susjed, on iskala", pojašnjava Franjo koji ističe kako bi im petnaestak metara trebalo biti dovoljno, ali treba imati rezervu.
O rezervama razmišljaju i u delničkoj zimskoj službi gdje su dvije tisuće tona počeli trošiti s prvim pahuljama.
"Mi smo uvijek u prvom stupnju pripravnosti, spremni za zimu. Sad
trenutno vršimo servise potrebne na kamionima, čekamo dalje kako
će se razvijat situacija. U slučaju potrebe preventivnog
posipavanja, mi smo tu da to odradimo",
kaže Valentin Crljenko, voditelj Teničke
jedinice Delnice