Tko pod drugim jamu kopa, sam u nju pada, izreka je koja se može upotrijebiti u ovoj situaciji. Naime, prije više od dvije godine prije gradnje nove zgrade HEP-a urušila se Kupska ulica u Zagrebu, pri čemu je nekoliko obitelji ostalo bez domova, a svi stanovnici su iseljeni zbog opasnosti od novog urušavanja.
Kako velika rupa još uvijek nije sanirana, sjeverna strana zgrade HEP-a svaki tjedan potone za jedan milimetar. Do sada se objekt, u kojem radi 300-tinjak zaposlenika, nakrivio za pet centimetara, a sve je za portal Zagrebancija.com potvrdio predsjednik Uprave HEP-a Leo Begović.
Kada smo putem telefona kontaktirali glasnogovornika HEP-a Radimira Milišića, rekao nam je da je prema njemu ''nemoguće da je zgrada HEP-a potonula'', te je dodao da nema saznanja o spomenutim navodima.
Da je nesanirana rupa opasna pokazalo se još prije nekoliko mjeseci kada je u drugoj HEP-ovoj zgradi, u kojoj se nalazi dispečerski centar, pukla noseća greda. Iako je taj događaj izazvao paniku među zaposlenicima, bivša Uprava na čelu s tadašnjim predsjednikom Ivanom Mravakom cijeli događaj je zataškala kako ne bi procurio u medije. Aktualni predsjednik HEP-a Leo Begović sada se nalazi u teškoj poziciji, piše portal Zagrebancija.com.
Hrvatska elektroprivreda (HEP) opovrgnula je da je zgrada u Ulici grada Vukovara 'potonula', te ističu da je po geodetskim mjerenjima pomaka i slijeganja, koje je provela tvrtka Crotel-gradnja d.o.o, "stanje objekata i zahvata ocijenjeno je kao aktivno, ali bez bitnih pomaka, te da su oni u toleranciji preciznosti instrumenata".