Zbog lošeg vremena odgođeno otvaranje dubrovačkog adventa! Kućice spremne, ali zbog pandemije, promijenila se klijentela
Službeno otvorenje 8. Dubrovačkog zimskog festivala, odgođeno je baš kao i u Splitu zbog nepovoljnog vremena, no ugostitelji su za goste ipak spremni. U zimskim mjesecima, dubrovački turizam više sreće traži u gostima iz regije.
Iako službenog otvorenja neće biti, zakupnici kućica svoje će delicije ponuditi, a osim tradicije, svake godine nude i nešto novo.
Inače, grad je danas posjetilo oko 600-tinjak turista iz svih
krajeva svijeta.
Aida Hadžić, iz Turističke zajednice Dubrovnik ističe kako su više fokusirani na susjedne zemlje i na regiju jer su se, kaže, posljednjih nekoliko godina pokazali najjačom upravo u zimskim mjesecima.
S obzirom da je Dubrovnik zračnim prometom povezan s tek dvije
međunarodne destinacije i otvoreno je tek 13 hotela, nema sumnje
da će u zimskom festivalu najviše uživati domaći
gosti.