Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
VINKOVAČKI SVEĆENIK PREMINUO S KORONAVIRUSOM: /

Bio je na respiratoru, a bolovao je od niza drugih bolesti

Preminuli svećenik Stjepan Podboj prije nekoliko tjedana obolio je od koronavirusa nakon čega je prebačen u KBC Osijek gdje je bio priključen na respirator

VOYO logo
VOYO logo

U subotu, 22. kolovoza 2020., u KBC-u Osijek u 63. godini života i 36. godini svećeništva preminuo je vlč. Stjepan Podboj, dosadašnji župnik Župe sv. Nikole, biskupa u Vinkovcima i imenovani jarminački župnik, javlja Đakovačko-osječka biskupija.

Sprovodni obredi bit će u ponedjeljak, 24. kolovoza 2020. s početkom u 16 sati na mjesnom groblju u Podravskoj Moslavini, a poslije ukopa bit će Sv. misa zadušnica u župnoj crkvi Rođenja BDM u Podravskoj Moslavini.

Bavio se glazbom

Kako javlja Informativno katolička agencija, Podboj je sredinom srpnja 2020. dekretom đakovačko-osječkog nadbiskupa mons. dr. Đure Hranića premješten na mjesto župnika u Župi sv. Vedelina opata u Jarmini. Bio je poznat i po svome glazbenom daru te je snimio album sa 18 pjesama. Na albumu “Pjesmom vam ljubav vraćam” iz 2013. godine velečasni Podboj je bio i izvršni producent.

Podboj je prije nekoliko tjedana obolio od koronavirusa nakon čega je prebačen u KBC Osijek gdje je priključen na respirator. Još uvijek nije jasno je li uzrok smrti Covid-19, s obzirom na to da je svećenik bolovao od niza respiratornih bolesti, a kako navodi Hrvatska katolička mreža liječio se i od raka koštane srži, piše Jutarnji list.

Sve o koronavirusu u Hrvatskoj i svijetu iz minute u minutu možete pratiti OVDJE.

 

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike