Kod kuće će češće od prosjeka ostati žene, nezaposleni, građani s niskim obrazovanjem i niskim primanjima (do 2000 kuna), te građani iz sjeverne i središnje Hrvatske.
Na more češće planiraju ići mladi u dobi od 25 do 34 godine, Zagrepčani te oni s primanjima preko 4.000 kuna, dok će u inozemstvo češće od ostalih skupina građana putovati Zagrepčani i Dalmatinci, te učenici i studenti, kao i osobe s primanjima višim od 4.000 kuna, pokazuju rezultati telefonske ankete koju je provela agencija Prizma CPI.
Preko 43 posto građana koji planiraju putovanje neće morati izdvojiti dodatna sredstva za smještaj jer će biti smješteni u vlastitom smještaju (vikendici, apartmanu, stanu – njih 21 posto) ili kod rodbine i prijatelja (njih 23 posto).
Nauživat će se penzići i nezaposleni
Ostali će platiti apartman (18 posto), privatni smještaj (16 posto), hotel (16 posto) ili, pak, kamp (3 posto).
Najveći dio građana, njih 41 posto, na putu će provesti do tjedan dana, a daljnjih 37 posto odmarat će se do dva tjedna, no duže od toga na odmoru ostaje tek 22% građana koji planiraju putovanje.
Zanimljivo je kako će zaposlene osobe najkraće vrijeme provesti na odmoru, a najduže će uživati umirovljenici i nezaposleni.
Prethodni članak:
arti-201005260355006