Čak 84 posto naših čitatelja ocijenilo je da radnici u Hrvatskoj robuju, dok ih samo 8 posto smatra da imaju dovoljno prava, taman koliko im treba. Isto toliko, samo 8 posto, smatra ih da imaju previše prava.
Ukoliko se Vlada drži za ovih osam posto ispitane populacije u svojoj namjeri da dodatno "fleksibilizira tržište rada", kako se kresanju prava već voli tepati, onda je jasno da je gust smog opasno zamaglio prizor koji gledaju s Gornjega grada.
Izmjene radnog zakonodavstva idu upravo u tom smjeru. Nakon Marša solidarnosti kojim su stotine građana izrazile nezadovoljstvo izmjenama Zakona o radu, na tribini Nepokoreni rad o tome je govorila sindikalka Višnja Stanišić u ime Ženske fronte.
Od 13 izmjena zakona koji su sindikatima pristigli iz vlada, niti jedan ne ide u smjeru veće zaštite radnika, već u smjeru "širenja bijede i siromaštva, pogodovanja bogatim i poslodavcima... pretvaranja Hrvatske u državu jeftine radne snage".
Kao najopasnije zakone ocijenila je Zakon o radu, Zakon o mirovinskom osiguranju kojim se povećava dobna granica za umirovljenje na 67 godina te Zakon o povremenim poslovima, a posebno je istakla da se od regulativom zapošljavanja preko agencija "ljude pretvara u živu robu".
Nešto vas je oduševilo, naljutilo, rastužilo ili potaknulo da potražite dodatne informacije? Za slanje konstruktivnih, smislenih komentara uveli smo posebnu adresu komentari@portal.net.hr kako bismo i dalje saznali što mislite o temama o kojima pišemo.
Namjera nam je redovito objavljivati komentare čitatelja za koje procijenimo da su konstruktivni te da iz njih svi zajedno možemo nešto naučiti.
Pišite nam.