Na internetu se pojavila snimka Rimčeve "Nevere" kako juri
232 kilometara na sat na Jadranskoj magistrali kod
Dubrovnika. Nevera je jučer stigla u Dubrovnik radi
održavanja testnih vožnji.
Snimka je izbrisana s Reddita gdje je prvotno objavljena,
ali se pojavila i na YouTubeu. Na snimci se može vidjeti da se
automobili voze u suprotnoj traci, što znači da tijekom snimljene
vožnje magistrala nije bila zatvorena za promet.
Iz policije su između ostalog priopćili:
"...Vozač je grubo prekoračio dopuštenu brzinu kretanja
vozilom, odnosno vozilom upravljao brzinom od 232 km/h
na predjelu gdje je ograničenje brzine 90 km/h zbog čega će
protiv njega nadležnom Općinskom sudu u Dubrovniku biti podnesen
optužni prijedlog sukladno Zakonu o sigurnosti prometa na
cestama..."
O svemu se na svom Facebook profilu oglasio i Mate
Rimac:
"Šteta da je nakon premijere auta ova vijest dala negativan
kontekst.
Željeli smo skupiti veliki broj internacionalnih kupaca,
suradnika i distributera u Hrvatskoj (a gdje bolje nego u
Dubrovniku). Preko 80 ih dolazi unatoč COVID restrikcijama iz
svih krajeva svijeta (USA, Japan, UK, razne EU zemlje...). Tu će
dobiti prezentaciju auta i priliku da ga probaju u realnim
uvjetima na cesti. Naravno, pune performanse će isprobati drugom
prilikom na stazi, kao što su i novinari prošli tjedan.
Naš stav je jasan: svim kupcima, gostima i zaposlenicima
dajemo do znanja da se vožnja odvija na javnoj prometnici i da se
moraju pridržavati zakona.
Vozač iz videa se sam javio policiji. Policija je došla i
obavila razgovor i biti će kažnjen kao što bi svatko drugi bio
kažnjen u ovoj situaciji.
Za druge vožnje ćemo bolje paziti i nadzirati. Ja se
ispričavam na neugodnosti.
A sad možemo biti bar malo ponosni da ljudi iz cijelog svijeta
dolaze u Hrvatsku, naručiti najsnažniji auto u povijesti -
razvijen i proizveden u Hrvatskoj."