OPET IGGY & THE STOOGES /

Reunion drugih Stoogesa

Image

Uspješni povratnički koncerti detroitskih proto-punkera nastavljaju se i bez Rona Ashetona.

1.6.2009.
9:47
VOYO logo

Prilikom promotivnih intervjua za svoj novi album "Preliminaires" Iggy Pop otkrio je vrlo zanimljivu informaciju o ponovnom okupljanju druge, jednako slavne postave Stoogesa.

U njoj je gitaru svirao James Williamson koji je s Iggyjem i pisao pjesme, a navedeni par nakon nekoliko je desetljeća ponovno uspostavio kontakt i počeo dogovarati koncerte. Gitarist Ron Asheton, koji je preminuo krajem prošle godine, u Iggy & the Stooges varijanti je svirao bas pa se pretpostavlja da će u bendu i dalje ostati Mike Watt.  

Ova formacija djelovala je u prvoj polovici sedamdesetih i snimila album "Raw Power", jedan od ključnih trenutaka u nastanku punka. Iza sebe je ostavila i "mitski" bootleg "Metallic K.O.", poznat kao koncert na kojem se Pop sukobio sa skupinom nabrijanih Hell's Angelsa. Njegovi i Williamsonovi problemi s drogama nakon nekoliko su godina ugasili bend.

Povratnički koncerti bit će bazirani na repertoaru s ove dvije ploče, no Iggy najavljuje kako planiraju završiti i šest-sedam pjesama na kojima je Ron radio prije smrti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
ksw 104
USKORO
VOYO logo
Još iz rubrike