BUDITE NA OPREZU! /

Zacrvenjeli su se dijelovi Hrvatske, može biti iznimno opasno: Sutra se očekuje vrhunac toplinskog vala

Sunčano, vruće i sparno, prognoza je za utorak Državnog hidrometeorološkog zavoda (DHMZ)

11.7.2023.
7:36
VOYO logo

Na kopnu idućih dana i dalje velike vrućine, a na sjevernom Jadranu u četvrtak i petak može biti pljuskova pa će se i temperatura malo sniziti. Danas od jutra pretežno sunčano, rijetko će biti male naoblake. UV indeks u cijeloj zemlji vrlo visok – držite se hlada i izbjegavajte izravno sunce između 10 i 17 sati. Vjetar slab, na moru jugozapadni ili jugoistočni, a temperatura još viša – uglavnom između 32 i 36 stupnjeva, prognozirala je Damjana Ćurkov Majaroš za Danas.hr RTL-a.

DHMZ je upalio žuto, narančasto i crveno upozorenje za dijelove Hrvatske, pri čemu vrijeme može biti izuzetno opasno zbog iznimno visokih temperatura.

Image
Foto: DHMZ

U srijedu se očekuje vrhunac ovog toplinskog vala. I četvrtak će u unutrašnjosti biti vruć i sparan, a uz rast naoblake vrućina će se još teže podnositi. Poslijepodne i potkraj dana te u noći na petak će biti pljuskova, lokalno i jačih grmljavinskih nevremena. U petak nešto ugodnije, ali već za vikend opet posvuda raste temperatura.

U Dalmaciji se ni do kraja tjedna neće prekinuti val vrućine, dok će na sjevernom Jadranu u četvrtak i dio petka biti pljuskova, lokalno i izraženih, a s njima će se i temperatura malo sniziti. Za vikend duž cijele obale većinom sunčano, južinu će zamijeniti dnevna cirkulacija vjetra, a dnevna temperatura opet oko 35 stupnjeva.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prometna nesreća na A7

Uočena je srna na autocesti A6 između čvora Ravna Gora i čvora Vrbosko u smjeru Zagreba, pa se vozi uz ograničenje brzine 80 km/h, a vozače se moli za dodatan oprez, izvijestio je u utorak Hrvatski autoklub (HAK). Dogodila se i prometna nesreća na autocesti A7, na čvoru Sveti Kuzam u smjeru GP Rupa, te iz HAK-a mole korisnike za strpljenje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vremenski uvjeti povoljni su za vožnju, na većini cesta vozi se bez posebnih ograničenja, osim na dionicama gdje traju radovi. Tijekom dana očekuje se pojačan promet i mogući zastoji i vožnja u koloni na autocestama u smjeru mora i unutrašnjosti.

Osobito na autocestama A1 Zagreb-Ploče-Karamatići i A6 Rijeka-Zagreb, zagrebačkoj obilaznici iz smjera čvorova Zagreb zapad i Buzin u smjeru naplate Lučko, autocestama A2 Zagreb-Macelj i A4 Goričan-Zagreb u smjeru Zagreba, autocesti A3 Bregana-Lipovac i A7 Rupa-Rijeka-Žuta Lokva u oba smjera, Krčkom mostu, na većini cesta u priobalju te u trajektnim lukama i pristaništima.

Povremeno će se voziti usporeno na dionicama gdje traju radovi te na autocestama na naplatama, na prilazima tunelima i u blizini odmorišta i čvorova. Na graničnim prijelazima s Bosnom i Hercegovinom, Crnom Gorom i Srbijom očekuje se pojačan promet teretnih i osobnih vozila te su tijekom dana moguća duža čekanja. U pomorskom prometu se ne očekuju poteškoće.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
gs australija
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo
Još iz rubrike
Image
OSVRNUO SE NA AKTUALNOSTI /

Plenković još jednom pozvao na smirivanje tenzija u BiH: 'Nikome ne odgovara destabilizacija'