Pravo na 'šest plus šest' aktiviralo 48 zastupnika: nakon isteka mandata prvo će primati punu, a zatim pola plaće
Potpredsjednik Hrvatskog sabora Robert Podolnjak (Most) izvijestio je u četvrtak da je 48 zastupnika ovoga i prošlog saziva zatražilo da im se aktivira pravo na naknadu pune plaće šest mjeseci nakon isteka mandata te još pola plaće kroz narednih šest mjeseci.
Podolnjak je novinare u Saboru podsjetio da je Most na samom
početku novog saziva u proceduru uputio prijedlog izmjena Zakona
o pravima i obvezama saborskih zastupnika kojima bi se ukinula
mogućnost naknade plaće.
Budući da se zakon ne može primjenjivati retroaktivno, Podolnjak
priznaje kako više nije moguće spriječiti sadašnje zastupnike da
koriste "šest plus šest", no ističe kako Most neće odustati od
prijedloga.