Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
most želi mijenjati zakon /

Pravo na 'šest plus šest' aktiviralo 48 zastupnika: nakon isteka mandata prvo će primati punu, a zatim pola plaće

Potpredsjednik Sabora Robert Podolnjak rekao je da je Most u proceduru uputio prijedlog izmjena Zakona o pravima i obvezama saborskih zastupnika kojima bi se ukinula mogućnost naknade plaće

VOYO logo
VOYO logo

Potpredsjednik Hrvatskog sabora Robert Podolnjak (Most) izvijestio je u četvrtak da je 48 zastupnika ovoga i prošlog saziva zatražilo da im se aktivira pravo na naknadu pune plaće šest mjeseci nakon isteka mandata te još pola plaće kroz narednih šest mjeseci.

Podolnjak je novinare u Saboru podsjetio da je Most na samom početku novog saziva u proceduru uputio prijedlog izmjena Zakona o pravima i obvezama saborskih zastupnika kojima bi se ukinula mogućnost naknade plaće.   "Naša je namjera bila da zakon ide po hitnom postupku, kroz jedno čitanje, i to odmah nakon davanja povjerenja vladi, kao prva točka. Predložili smo to u trenutku kada smo smatrali da se zakon može odnositi na sve zastupnike osmog saziva. Da smo ga tada hitno donijeli, ni jedan od novih zastupnika ne bi mogao iskoristiti to pravo, no stav Domoljubne koalicije, ali i drugih stranaka bio je da zakon ne može ići izravno u Sabor, nego da prije toga mora ići na radna tijela, koja tada nisu bila konstituirana", kazao je Podolnjak. 

Budući da se zakon ne može primjenjivati retroaktivno, Podolnjak priznaje kako više nije moguće spriječiti sadašnje zastupnike da koriste "šest plus šest", no ističe kako Most neće odustati od prijedloga.   "Nećemo odustati, ovaj zakon ćemo u svakom slučaju izmijeniti, ali na način da se odnosi na slijedeći saziv", kazao je Podolnjak.

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike