Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
gorilo i kod solane na pagu /

Požar kod Imotskog tijekom večeri pod nadzorom: vatru gasila tri kanadera i 70-ak vatrogasaca

MORH je izvijestio kako su u gašenje tog požara popodne upućena tri kanadera Protupožarnih namjenski organiziranih snaga Oružanih snaga RH

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Vatrogasni zapovjednik Splitsko-dalmatinske županije Dražen Glavina najavio je kako će šumski požar kod Imotskog, koji je buknuo u ponedjeljak poslijepodne, u večernjim satima biti stavljen pod kontrolu gasitelja.

Kazao je kako je požar u blizini Crvenog jezera kod Imotskog zahvatio 25 do 35 hektara uglavnom borove šume, a uz brojne vatrogasce gase ga i tri kanadera.

Naglasio je kako požarom nisu ugrožene kuće niti drugi objekti.

Požar je buknuo oko 16,15 sati kada je vatra zahvatila gustu borovu šumu, a gase ga brojni vatrogasci iz Imotskog, Omiša, Splita, Makarske i Državne intervencijske postrojbe iz Divulja.

MORH je izvijestio kako su u gašenje tog požara popodne upućena tri kanadera Protupožarnih namjenski organiziranih snaga Oružanih snaga RH.

 Iza 19 sati doznaje se kako je stanje na terenu je ipak puno bolje. 

Također, izbio je i požar u blizini solane na otoku Pagu. Tamo je, pak, upućen jedan Airtractor.  Danas je gorilo i kod Vodica na lokaciji Dazlina, kao i kod Biograda na moru. Zanimljivo je da su taj požar kod Biograda na moru piloti kanadera uočili pri povratku u bazu pa su smjesta i ugasili požar prije nego se počeo širiti!  

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike