Društvenim mrežama kola intrigantno pismo jednog muškarca koji je
odlučio sa svijetom podijeliti svoje iskustvo sa ženama i bujicu
emocija koje su im prouzročile. Njegovo je pismo naišlo na brojne
reakcije, što pozitivne, što negativne, a na vama je da odlučite
koju ćete stranu poduprijeti.
Njegovo vam pismo prenosimo u cijelosti:
"Stalno govorite sebi da su svi posebni, ali duboko u sebi
znate da su to gluposti. Da su svi posebni, nitko ne bi bio
poseban", započinje muškarac svoju priču.
"Želim vam priznam nešto: Više ne mogu da nabrojim sve žene s
kojima sam izlazio, spavao, družio se i na koje sam padao.
Ne smatram da je problem da odvojimo neko vrijeme kako bismo
istražili svoju seksualnost, ali i kapacitet da volimo. Međutim,
s vremenom možete izgubiti razlog i nastaviti istim putem. Stalno
govorite sebi da su svi posebni, ali duboko u sebi znate da su to
gluposti. Da su svi posebni, nitko ne bi bio poseban.
U trenutku kada sam preispitivao sebe je li najveća ljubav
mog života zaista bila najveća ljubav mog života koju mogu
pronaći, sjećam se da sam mislio da je potrebno da odvojim malo
vremena da istražujem. Trebalo mi je vrijeme da se zabavljam,
imam seks, da se opustim i živim život.
To sam i učinio.
Provodio sam se kao da sutra ne postoji. Žalim li zbog toga?
Ponekad. Ne žalim za upoznavanjem svih tih djevojaka. Ali mi je
žao što sam mislio da i je potrebno nešto što mi stvarno nije
trebalo.
Toliko sam želio isprobati sve da sam odlučio okončati
nevjerojatnu vezu. Prihvatio sam mladenački i krajnje naivan
život do vrha napunjen testosteronom.
Grad koji je bio moj dom davao mi je sve što mi je potrebno.
Tu su bili modeli, plesačice, striptizete, studentice...
Život je bio dobar, dovraga, ja sam bio sjajan. Sve dok se
nisam opametio. Nekim muškarcima je seks dovoljan. Ne svima, ali
dobrom broju njih. Možda čak i većini.
Većina njih ne traži više zato što ne razumiju da im je
potrebno više. Ali vremenom, svi dolazimo do istog zaključka, ma
koliko seks bio sjajan, masturbacija je bolja.
Prije nego što krenete odmahujete glavom misleći da u životu
ima važnijih stvari od seksa, želim znati da se u potpunosti
slažem s tim. Oduvijek sam vjerovao u to. Bio sam romantična duša
cijelog svog života.
Konstantno sam u potrazi za djevojkom koja će biti ljubav mog
života. Međutim, to nije promijenilo činjenicu da sam osjećao kao
da nisam iskusio dovoljno toga. Mislio sam da postoje brojne
stvari koje me tek čekaju, da je trava zelenija u tuđem dvorištu.
Želio sam se poigrati i na drugim livadama.
Nije me vodila želja za seksom, ali nisam ni bio dovoljno
mudar da znam što sam tada imao, umjesto što sam razmišljao o
onome što mogu da imam.
Bio sam tako blizu, toliko prokleto blizu savršenoj vezi. Ali
nije bila prava. Mi nismo bili pravi. Ne da nismo bili stvoreni
jedno za drugo, već jednostavno nismo bili pravi ljudi - nismo
postali ljudi kakvi tek trebamo biti.
Nismo bili spremni za ono što smo pronašli jedno u drugom. I
nisam samo ja bio kriv. I ona je imala svoj dio krivnje.
Moja ljubavna priča nije jedinstvena. Vjerojatno se mnogi
mogu poistovjetiti sa mnom. Nisam poseban. Da, bilo je sjajno.
Bilo je nevjerojatno. Imalo je tonu potencijala. Ali nije bilo
posebno. Zadnje desetljeće mog života bila je jedna velika
lekcija.
A ono što sam naučio jeste da na kraju postoji samo jedna
razlika između osobe s kojom si se zabavljao i osobe koju želiš
oženiti.
U pitanju nije kemija. Nije fizička privlačnost. Nisu poslovi
koje imate, niti vaša ljubav i vjerovanje. Najsmješnije od svega
jest činjenica da većina ljudi ove stvari smatra za osnovu
veze.
Da, važno je kakva je osoba vaš partner - ali samo za tu
početnu iskru. Kakve ste osobe pomaže vam da se zaljubite jedno u
drugo, ali to ne utječe na to da hoćete li uspjeti.
Dakle, što tražim kod osobe koju ću oženiti?
Želim nekoga tko je zaista otvoren i svestran. Osobu koja
može da se distancira od svojih stavova i vjerovanja i promatra
stvari objektivno. Razumijem da vam sve ovo ne izgleda pretjerano
impresivno, ali griješite. To je sve. Problem s ljudima leži u
činjenici da svi mislimo da je ono u što vjerujemo ispravno. Ali
većinu vremena griješimo. Većinu vjerovanja koja imamo su zapravo
mišljenja. Teorije. Misli koje ne razumijemo, ali pokušavamo ih
prodamo kao istinu.
Ovo možda i ne izgleda kao problem kada smo sami, ali sve je
drugačije u vezi. Tada više niste jedini, već dio cjeline, mini
društva. A kao i u svakom društvu, stavovi i mišljenja se
razlikuju. Dolazi do svađa i pogrešaka. A vrlo često izgovorimo i
nešto što zaista ne mislimo. A moja žena mora biti otvorena prema
toj realnosti.
Ono što od žene tražim je mudrost. Mora biti dovoljno mudra
da zna da naša vjerovanja nisu kraj priče. Mora da shvaća da se
veza gradi, a ne pronalazi. Mora da gleda svijet kroz broje
nijanse sive, a ne isključivo kroz crnu i bijelu.
Kada pronađete djevojku koja će vam pomoći da vidite svijet
kao realnost koja se stalno mijenja, onda niste pronašli pravu
šansu za vezu.
Pronašli ste nekoga tko je dovoljno mudar i fleksibilan i tko
se neće zapetljati u svim trivijalnostima koje život sa sobom
nosi ", završava svoju ispovijest ovaj iskreni momak".