Prvi hrvatski epidemiolog za RTL potvrdio je da Stožer piše nove mjere za koncerte. Otkrio je i detalje: povećanje broja sudionika na isključivo sjedećim mjestima uz prodaju karata elektroničkim putem.
Ozbiljno sjediti i slušati
Spomenuo je i moguću pomoć glazbenoj industriji, pa čak i da se sufinanciranjem uključi i Ministarstvo kulture. I dok se odluka čeka - djelatnici iz glazbene industrije pokrenuli su kampanju „Pustite glazbu neka svira, a nas da radimo” po uzoru na kolege iz Velike Britanije, kako bi istaknuli svoju važnost u gospodarstvu Hrvatske. Peticijom traže prvenstveno hitno donošenje jasnih i provedivih mjera, nastavak financijske pomoći zbog gubitka posla, te porezno rasterećenje.
''Ja ne mogu zamisliti takav vid zabave. Pogotovo sada kad je ljeto. No ni zimi, u zatvorenim prostorima ne mogu zamisliti da svi sjede ozbiljno i slušaju. To je druga vrsta glazbe od one koju ja radim i puno mojih kolega'', kazao je pjevač Joško Čagalj Jole.
Napomenuo je kako ljeti većinom nastupa na koncertima kojih sad nema i kako zadnjih pet mjeseci nije imao gaža. Uskoro će nastupati u jednom klubu u Biogradu, ali limit je stavljen na 500 ljudi.
''Morat će svi biti odgovorni. Morat će se držati distanca i mene osobno zanima kako će to proći jer je to jedan od rijetkih nastupa koji nije otkazan'', rekao je Čagalj.
Pjevač naglašava kako je u njegovom poslu, u noćnim satima i veselju, ljude teško kontrolirati.
''No primijetio sam da ljudi zahvaljujući medijima, virolozima i biolozima počeli ponašati sve odgovornije'', dodaje.
Priznao je kako mu je otkazano između 30 i 40 koncerata. I nedavno održani Splitski festival bio je organiziran sukladno vremenima u kojima živimo. I sam zna da je oko svakog izvođača je mnogo ljudi, kao što su glazbenici, tehničari i ton majstori.