Ponižavajući oglas za posao: 'Traži se student koji bi radio 12 kn po satu, 54 sata u tjednu, odnosno 9 sati dnevno'
Novinari portala
Oglas je nevjerojatan jer poslodavac nudi nevjerojatnih 12 kuna po satu i to 54 sata u tjednu, odnosno 9 sati dnevno.
Mnogi studenti ostali su šokirani ovom ponudom, a sporni oglas ubrzo je nestao iz grupe.
"Ma mi studenti ponižavamo sami sebe. Ja znam iz vlastitog iskustva. 11kn/sat mi ispao, puno radno vrijeme, konobarenje. Nikad više ispod 20. Ali eto, išla sam jer bolje išta nego ništa... na žalost", komentirala je jedna studentica.
Inače, od 1. siječnja ove godine na snagu je trebao stupiti Zakon o obavljanju studentskih poslova kojim se preporučuje minimalna satnica koja je usklađena s prosječnom plaćom (oko 20 kn po satu). Taj rok nije ispoštovan jer se još ništa po tom pitanju nije napravilo od strane države, piše srednja.hr.