ŠTO SE DOGODILO NA HVARU? /

Čovjek nazvao Jandrokovića 'g. Njonjo', MUP objasnio zašto je razgovarao s njim: 'Ne možete znati što je kome na pameti'

Image
Foto: Dusko Jaramaz/PIXSELL

Iz MUP-a poručuju kako se radi o standardnom postupanju kada štićenu osobu netko zove s nepoznatog broja

17.9.2021.
11:29
Dusko Jaramaz/PIXSELL
VOYO logo

Predsjednik Sabora, Gordan Jandroković, primio je 5. kolovoza poziv s nepoznatog broja. Osoba s druge strane nazvala ga je i izvrijeđala, a nakon toga ga je još nekoliko puta pokušala nazvati.

Jandroković je štićena osoba prve kategorije, pa je o tom incidentu obavijestio svoje osiguranje, koje je, pak, sve prijavilo lokalnoj policiji. Oni su utvrdili tko je vlasnik broja s kojeg su stigli neugodni pozivi te s njime razgovarali, doznaje Jutarnji od Ministarstva unutarnjih poslova, nakon što se o cijelom slučaju oglasio Toni Beroš koji tvrdi da ga je samo nazvao "gospodin Njonjo", a da ga je ovaj potom izvrijeđao, nakon čega je intervenirala policija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
BURNO NA SJEDNICI SABORA /

Beljak: 'Simpatizer je Jandrokovića nazvao Njonjom i sutradan završio na policiji'; Plenković: 'Ne znam ništa'

Image
BURNO NA SJEDNICI SABORA /

Beljak: 'Simpatizer je Jandrokovića nazvao Njonjom i sutradan završio na policiji'; Plenković: 'Ne znam ništa'

Od osobe bliske šefu Sabora se, pak, doznaje da on nije od svog osiguranja tražio intervenciju, jer smatra da je njihov posao procijeniti kako treba postupati. "Jandroković nije prijavljivao prijetnje, nego je samo svome osiguranju kazao što se dogodilo. Jednako tako postupa kada naiđe na neugodan sadržaj koji mu je upućen na društvenim mrežama ili mailom", govori bliska mu osoba.

Uobičajeni postupak policije

Iako odvjetnica Jadranka Sloković, na temelju iskaza Tonija Beroša, tvrdi da se radi o zloupotrebi represivnog aparata, iz MUP-a tvrde da je ovakvo postupanje osiguranja i policijskih službenika uobičajeno kad se radi o uznemiravanju štićene osobe.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Morate provjeriti koji je motiv za pozivanje štićene osobe najvišeg ranga i njeno uznemiravanje. Osim toga, to je bilo uoči Oluje i ne možete znati što je kome na pameti", neslužbeno poručuju iz MUP-a i dodaju kako je Beroš već nekoliko puta prijavljivan zbog različitih ekscesa.

Sigurnosne procedure

Potom su se oglasili i službenim priopćenjem u kojem su objasnili protokol u ovakvim situacijama: "Radi se o standardnom sigurnosnom protokolu kad su u pitanju štićene osobe te napominjemo da štićena osoba ne može ni na koji način utjecati na sigurnosne protokole, odnosno utjecati na postupanje ili nepostupanje policije.

Tako u skladu sa sigurnosnim procedurama koje se provode prilikom provođenja mjera osiguranja i zaštite štićenih osoba, objekata i prostora, policija obavlja sigurnosni pregled svih poštanskih pošiljki koje se unose u štićene objekte i prostore, a štićene osobe dužne su prijaviti svu komunikaciju upućenu prema njima s nepoznatih brojeva telefona, nepoznatih adresa elektroničke pošte i općenito iz nepoznatih komunikacijskih izvora.

Nakon što se provede prethodno navedena procedura, nadležne stručne službe poduzimaju mjere i aktivnosti iz svog djelokruga rada s ciljem utvrđivanja mogućeg ugrožavanja štićene osobe", poručuju iz MUP-a.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
gospodin savršeni aus
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo