Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
POČELO CIJEPLJENJE PROTIV GRIPE: /

Doza nema ni blizu dovoljno, evo kada će stići nova pošiljka

Trenutačno je u distribuciji 220.000 doza cjepiva, a za dva tjedna će se distribuirati preostalih 240.000 doza

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

U tijeku je distribucija prvog dijela cjepiva protiv gripe te danas počinje cijepljenje osoba koje imaju povećani rizik od komplikacija. Ove je godine nabavljeno 460.000 doza, što je nešto više od procijenjenih potreba početkom godine, javlja HRT.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo ove je godine naručio četverovalentno cjepivo protiv sezonske gripe koje će kao i dosadašnjih godina biti besplatno za osobe koje imaju povećani rizik od komplikacija gripe.

Zatražene su dodatne doze

Zbog povećanog interesa koji se nije mogao predvidjeti u siječnju, a uslijed pandemije koronavirusa, u tijeku je nabava i dodatnih 130.000 doza koje se očekuju početkom prosinca. Većina cjepiva koje se distribuira ide liječnicima obiteljske medicine te se očekuje da će se cjepivo u zdravstvene ustanove distribuirati u tri dijela.

Trenutačno je u distribuciji 220.000 doza cjepiva, a za dva tjedna će se distribuirati preostalih 240.000 doza. Zbog dinamike distribucije svi koji se žele cijepiti neće to moći učiniti u sljedeća dva tjedna, već će veliki dio osoba trebati pričekati isporuku drugog dijela cjepiva koji će biti na raspolaganju u ambulantama početkom studenoga.

Oni koji se ne uspiju cijepiti ni u studenome, moći će se cijepiti dodatnim količinama dostupnim u prosincu.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike