Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
sjednica vlade /

Plenković o podizanju rejtinga Hrvatske: 'To je honoriranje onoga što radimo na fiskalnoj konsolidaciji'

Premijer je poručio da Vlada mora nastaviti s privlačenjem privatnih i javnih investicija koje će biti dodatni zamašnjak gospodarskom rastu Hrvatske

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Vlada je u devet sati počela sjednicu, a ministrima se uvodno obratio premijer Andrej Plenković. Premijer zahvalio je ministrici Gabrijeli Žalac i kolegama koji su pripremili sjednicu Savjeta za Slavoniju, Baranju i Srijem koja se prošlog tjedna održala u Belom Manastiru.

"Jako dobro predstavili smo ideju projekta Slavonija Europskoj komisiji i Svjetskoj banci", rekao je premijer naglašavajući kako je cilj projekta smanjivanje nejednakosti i regionalni razvoj. 

Premijer se osvrnuo na odluku agencije S&P da podigne izglede Hrvatske na pozitivne. Premijer je takvu odluku opisao kao "honoriranje onoga što radimo na fiskalnoj konsolidaciji".

"Ove ocjene možemo doživjeti kao ohrabrenje, a posebno je dobro da se vidi da su smanjeni rizici ekonomskog karaktera prije svega u kontekstu restrukturiranja Agrokra", kazao je premijer.

Istaknuo je da Vlada mora nastaviti s privlačenjem privatnih i javnih investicija koje će biti dodatni zamašnjak gospodarskom rastu Hrvatske. Plenković je čestitao i državnoj tajnici iz ministarstva mora Maji Markovčić Kostelac koja je izabrana za izvršnu direktoricu Europske agencije za sigurnost mora.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike