Obavijest o navodnom dugu Splićanin je dobio sredinom svibnja. Nazvali su ga iz tvrtke koja se bavi utjerivanjem dugova kako bi ga zamolili da podmiri račune ili će mu ići ovrha. Nakon što se pribrao od prvobitnog šoka, lako je argumentirao Vipnetu da je riječ o lažiranim dokumentima temeljem kojih ga terete.
Osim što su ugovori sklopljeni u Rijeci, a on cijeli život živi u Splitu, bilo je očito da brojevi na osobnoj iskaznici ne odgovaraju njegovoj iskaznici, kao niti datum rođenja osobe koja je potpisala ugovore, kao niti potpis na ugovorima njegovu potpisu na osobnoj iskaznici, piše Slobodna Dalmacija.
U ugovorima je, međutim, naveden njegov OIB i broj osobne iskaznice, pa je očito da je u svemu sudjelovao i netko tko ima pristup bazi podataka korisnika Vipa, budući da je on sam njihov dugogodišnji korisnik.
U VIP-u ga odbili
Iz Vipneta su tada odbili sve njegove argumente, i uputili ga na policiju.
''Uzeli su mi dva mjeseca života'', uzrujano je rekao na kraju cijele priče.
''Uzalud sam im pokušavao objasniti da nisam prevaren ja, nego oni. Na njihovu je štetu netko, krivotvorenjem podataka, kupio uređaje i zasnovao pretplate. Njihov je odgovor bio da se to njih ne tiče, da sam po ugovorima ja dužnik, i da se za sve ostalo obratim policiji''.
Obratio se i Hakomu
Nakon što su ga odbili u Vipnetu obratio se Hakomu, regulatornoj agenciji. Iz Hakoma su mu odgovorili kako, da bi razmatrali njegov prigovor, prvo taj prigovor mora podnijeti Povjerenstvu za pritužbe korisnika samog operatera. Još nešto na što mu u samom Vipnetu nisu skrenuli pažnju prilikom prvog kontakta i njegove pritužbe.
Srećom, ovaj je Splićanin na kraju dobio ono za što se borio svim snagama. Da nije uspio dokazati prevaru prijetila bi mu ovrha od kojih 15-ak tisuća kuna koja bi se vodila u Rijeci, s lažnom adresom koja je navedena u pretplatničkim ugovorima, pa na postupak praktički ne bi mogao utjecati.