Ponukan ispoviješću koju nam je prije nekoliko dana poslala
čitateljica, na redakciijski mail nam se javio još jedan čitatelj
sa sličnim problemom. Zamolio nas je da ostane anoniman, a ispod
smo u potpunosti prenijeli njegovu potresnu priču.
Pozdrav! Jučer sam pročitao pismo koje vam je poslala jedna
djevojka i to mi je dalo snage da vam se i ja javim. Prije svega,
želio bih da ne spominjete moje ime (...) i ne bih želio da ona
(djevojka) sazna da sam koliko-toliko javno govorio o nama.
Inače, patim od anksioznog poremaćaja. Ništa strašno.
Jednostavno, ponekad me uhvati napadaj panike i teško mi se
smiriti. Pričao sam s psihijatricom i ona mi je rekla da od
toga pati svaka treća osoba. Problem je u tome što moja cura (ili
što već) uopće ne obraća pažnju na to kako se ja osjećam.
Otkad smo se upoznali, rekla je da ne voli te, kako ih
ona zove, "cici-mici" piz*arije i da to od nje ne
očekujem. To mi se čak svidilo. Zapravo, bilo mi je
super što sam napokon upoznao takvu curu jer dosad su sve trebale
stalnu pažnju. Curu ću za ove potrebe zvati Iva, iako joj to nije
pravo ime. Uglavnom, Iva ima najboljeg prijatelja, zvat ćemo ga
Nikola. I užasno mi smeta što provodi neke dvostruke kriterije.
Zove ga zlato, jedini, srećo, čak ga je jednom nazvala
"njuškice", a mene uvijek zove samo imenom. Kad Nikola ima neki
problem, ona odmah odleti k njemu, kao da ga tiješi. A ako ja
pokažem neku slabost, npr. rastuži me film ili mi se jednostavno
puno toga nakupi, kaže mi da ne budem p*čkica. Čak i kad me
uhvati napadaj panike i teško mi je disati, ona kaže "Joj, daj,
smiri se, nije smak svijeta", čak me ni ne zagrli iskreno.
Zajedno
smo dvije godine i u zadnje vrijeme se osjećam da se kao da
joj je Nikola dečko, a ja nešto kao brat kojeg ne podnosi. Tek
smo nakon godinu dana veze počeli imati spolne odnose. S obzirom
na to da se ne vidimo toliko često, ne možemo to često ni raditi,
ali ajde, na to se ne mogu požaliti. Ponekad je prema meni
zbilja divna i to je većinom kad ja pristanem na tu njenu igru
toplo-hladno - kad sam ja prema njoj kreten, ona mi daje svu
pažnju svijeta. Meni se to iskreno ne da, ali previše mi je stalo
do nje da ju otkantam. Jedan dan mi kaže da me voli, drugi dan
sam joj dosadan i naporan. I onda dođe Nikola. Čak i kad
imamo spolne odnose, ako Nikola pošalje poruku, ona dolazi u
napast da mu odgovori. Iva je prije bila s njim u vezi
nekih dva mjeseca, ali to je bilo prije otprilike pet godina i
onda ga je ostavila. Kaže da ga gleda kao prijatelja. Ali kada
sam vidio šta oni jedan drugom šalju..... Toliko tepanja, "fališ
mi", neke zezancije u stilu "ako ćemo bit solo u četrdesetima,
oženit ćemo se" bla bla bla. Kap koja je prelila čašu bila je kad
sam vidio da im je jedan od načina zezancije kao da se poljube u
usta. I kad sam nešto prigovorio, ona nije htjela pričat sa mnom
jer kao ja pretjerujem i to se ne broji jer je to Nikola, a on
joj je ko brat. Pa dosta mi je više toga!
Mislim da me Nikola baš i ne voli vidjeti, uvijek mi
polubezobrazno spušta. Ako joj idem na živce, zašto me ne ostavi?
Ima i druge prijatelje i prijateljice i s njima se nikad ne grli
i ne šalju si takva tepanja. I onda mi kaže da mrzi
"cici-mici"... Ja sam zbilja zaljubljen u nju, ali ne da
mi se više glumiti kretena da bi me ona primijetila. Nemam snage
prekinut s njom i zbilja ne znam jesam ja sad ovdje lud i
pretjerujem jer i to uzimam u obzir, znam da imam problema s
ljubomorom, ili me ona pravi budalom.
Imate li vi slično iskustvo, savjet, rješenje ili neki
osobni problem? Podijelite ga s nama
na [email protected] ili putem
poruka na našoj Facebook stranici. Anonimnost je
zajamčena.