Na članak Novi udar na džepove: Poskupljuju ove vrste cigareta!, objavljen 26. siječnja 2025. reagiralo je društvo JT INTERNATIONAL ZAGREB d.o.o. te zatražilo ispravak netočne informacije navedene u tekstu.
Zahtjev za ispravkom prenosimo u cijelosti:
"JTI Zagreb nije od 29. siječnja 2025. (odnosno ni s jednim siječanjskim datumom ove godine) povećao cijene četiriju marki cigareta koje stavlja na tržište. Niti su marke navedenih cigareta poskupjele niti se uopće radi o četirima markama cigareta koje bi na tržište stavljao JTI Zagreb.
Naime:
- marke cigareta Karelia Superslims Omei i Karelia Superslims Ome Yellow nisu marke cigareta koje bi proizvodio niti stavljao na tržište JTI Zagreb,
- nije točno da je u siječnju ove godine nastupilo povećanje maloprodajne cijene marke cigareta Benson&Hedges Red 100s. Posljednje povećanje navedene marke cigareta izvršeno je 3. travnja 2024. godine
- marke cigareta Camel Black i Camel White koji se stavljaju na tržište s maloprodajnom cijenom od 4,10 eura novi su proizvodi koji se od proizvoda s maloprodajnom cijenom od 3,19 eura razlikuju kako sastavom, tako i pakiranjem. Proizvode navedenih marki s registriranom maloprodajnom cijenom od 3,19 eura JTI Zagreb je prestao stavljati na tržište još 2014. godine te proveo propisani postupak brisanja navedenih proizvoda iz Upisnika marki duhanskih proizvoda pri Ministarstvu poljoprivrede. Proizvodi istog naziva, ali drukčijega sastava i pakiranja koje je JTI Zagreb nedavno stavio na tržište adekvatno su registrirani u navedenom upisniku Ministarstva poljoprivrede kao novi proizvodi. Sukladno odgovarajućim procedurama, Carinskoj upravi je za ta dva proizvoda prijavljena maloprodajna cijena od 4,10 eura. Navedena cijena formirana je, među ostalim, sukladno postojećem zakonskom okviru za trošarine, koje su se od vremena kada su ranije važeće marke cigareta Camel Black i Camel White bile na tržištu, više puta povisivala."
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa