I dalje se lome koplja oko otkazanog, odnosno zabranjenog, turbofolk koncerta u Puli kojemu je odlučio na kraj stati gradonačelnik Pule. Iako ne sluša i ne stvara takvu vrstu glazbe, Alen Vitasović tvrdi da zabrana nije dobar potez.
"Ako netko napuni dvoranu, ako netko to voli, a izgleda da voli, svaka zabrana je kontraproduktivna", rekao je Vitasović za RTL Danas.
Otkazivanje nije rješenje
Ne pune se samo dvorane. Gotovo svaki bar i klub u Puli pušta "cajke", a većini mladih je upravo ta glazba prvi izbor.
"Uglavnom bi slušali cajke i nekako mi je to postalo zanimljivo i počela sam to slušat", govori Nola iz Pule.
"Ja bi iskreno otišla na taj koncert da je bio i ne znam zašto je zabranjen pošto svako naravno ima pravo slušat šta želi", priča Julija iz Pule.
Otkazivanje, poručuju mnogi, nije rješenje.
"Ne treba se nitko uplitat u to da recimo otkazuje koncerte ili tako nešto jer to je bezveze. Svatko ima pravo slušati što hoće", priča David iz Pule.
'Mladi žele otvoren grad'
U 30 godina Robert je organizirao više od tisuću koncerata. Ovakvu situaciju još nije doživio.
"Nikada mi se nije dogodilo da je organizator otkazao koncert zbog neke rasne ili nekakve nacionalne ili nekakve vjerske nedaj Bože ili nekakve obojenost", priča Robert Marušić, organizator koncerata.
Tema o kojoj bruji grad u prvi plan stavlja nedostatak tolerancije!
"Zabrane nisu dobre i imam poruku onima koji ne slušaju tu vrstu glazbe - jednostavno nemojte doći na takve koncerte" rekao je Danijel Ferić, županijski vijećnik SDP-a.
"Mladi žele otvoren grad, tolerantan grad u kojem imaju prilike vidjeti i osjetiti sve oblike umjetnosti", kaže Luka Škabić, član predsjedništva Kluba mladih IDS-a.
Za gradonačelnika je ovo, poručuje, gotova priča, a protiv organizatora će podnijeti kaznenu prijavu.