Kada je u pitanju zamrznuta hrana, riječ je ponajprije o vještim načinima pakiranja zamrznutih proizvoda tako da se na prvu čini da je u ambalaži više robe nego što jest.
Varanje na količini koju kupujemo
Zbog takvih se postupaka događa da kupac koji ne pročita oznaku gramaže na pakiranju plati pakiranje morskih plodova od 300 grama jednako koliko bi izdvojio za pakiranje od 500 grama. Kada se takva roba u kućnim uvjetima odmrzne i kada se uoči da je količina premalena za pripremu obroka, već je kasno, piše Glas Slavonije.
Drugi je način zavaravanja kupaca pakiranje robe u ambalažu na kojoj je otisnuta gramaža koja ne odgovara stvarnoj količini proizvoda zbog prevelike količine vode što je zamrznuta sa samim proizvodom.
Voće i povrće u jako lošem stanju
''Često se na akcijama oglašava povoljna ponuda nekog voća i povrća, a kada kupci dođu u trgovinu, ispostavi se da trgovac reklamira rasprodaju robe kojoj možda nije istekao rok trajanja, ali je naočigled u lošem stanju. Događa se da istodobno trgovac u skladištu ima jednako voće ili povrće u puno boljem stanju, ali da ga odbija staviti u prodajni prostor dok traje akcija jer mu se ne isplati prvorazrednu robu prodavati po akcijskoj cijeni'', upozoravaju iz Potrošačkog foruma.
http://www.glas-slavonije.hr/231836/3/Meso-i-riba-zamrzavaju-se-s-previse-vode-voce-i-povrce-na-akcijama-trulo