Željko Kerum, na Facebooku je prokomentirao
izjavu gradonačelnika Ivice
Puljka koji je Jutarnjem listu rekao da je obišao
većinu gradskih tvrtki i u većini bio prvi gradonačelnik ikada
koji ih je posjetio te da ga je to saznanje šokiralo.
"Onda sam shvatio o čemu je riječ. HDZ i Kerum su podijelili
plijen tako da je 60 posto gradskih tvrtki pripalo HDZ-u, a 40
posto Kerumu. I nema što HDZ-ov gradonačelnik raditi u Kerumovoj
tvrtci", izjavio je Puljak.
Prozvani Kerum odgovorio je na Facebooku, a objavu prenosimo u
cijelosti.
"Čitam intervju gradonačelnika Puljka, u kojem se referira na
gradske tvrtke. Naslov je "To je strašno". Pitam gradonačelnika
Puljka što je to strašno? Sve je uobičajeno. Kao što je bilo i
prije, tako je i sada. Političke opcije dobiju izbore i stavljaju
svoje ljude, tako je bilo i tako će i biti. Razlika je samo što
Puljak laže da bira po natječaju, a zapravo ne bira nego imenuje
svoje sponzore koji su mu dali novce. Prvi kojeg treba
procesuirati je Puljak, a drugi je njegov zamjenik- rasist koji
je jučer proslavio dan Srpskog jedinstva 15.09. Prošle godine na
taj datum se rugao sa Splitom uručivši nagrade "Split je kurac".
Pitam Puljka zar nije strašno što njegov zamjenik "Bojan rasist"
kaže radnicima gradskih poduzeća da će im ispitati obiteljsko
porijeklo? Osim Pr-a ništa ne rade. Namještaju plaćene oglase, u
kojima neki od naših sugrađana govore kako oni rade dobro, a ko
zna iz kojih interesa to govore? Split je hrvatski grad za koji
su ginuli hrvatski branitelji i nitko nema pravo vrijeđati naš
grad pogrdnim imenima", napisao je.