situacija se komplicira / Iznenađenje u Katowicama: Bjelorusi u ludoj utakmici svladali favorizirane Islanđane

Najbolji strijelac Bjelorusije bio je Barys Pukhouski sa 11 zgoditaka, dok je njihov najbolji igrač Rutenka danas zabio osam pogodaka

17.1.2016.
17:52
Jelena Bagarić/Vijesti.hr

U prvoj utakmici drugog kola skupine B Bjelorusija je u izrazito efikasnoj utakmici pobijedila Island 39:38.

Utakmica je tokom svih 60. minuta bila izrazito neizvjesna, igralo se gol za gol, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 18-17 za Islanđane.

Početkom drugog poluvremena činilo se kako će Islanđani očekivano prelomiti susret, Palmarsson je u 37. minuti zabio za vodstvo 24-20.

Ipak, nakon toga odmah je uslijedila serija Bjelorusa 4-0, nakon čega su pokazali veću koncentraciju i na kraju slavili s ukupnih 39-38.

Najbolji strijelac Bjelorusije bio je Barys Pukhouski sa 11 zgoditaka, dok je njihov najbolji igrač Rutenka danas zabio osam pogodaka. U redovima Islanđana najefikasniji je bio Alexander Petersson sa šest zgoditaka.

Ova pobjeda znači da i Hrvatska još uvijek teoretski može ispasti u prvom krugu, jer ako u večerašnjoj utakmici pobijedi Norveška, situacija je ista kao i na početku.