Komentirajući policijsku pratnju uz Tomislava Tomaševića te djelovanje platforme Možemo!, danas je saborski zastupnik Zlatko Hasanbegović rekao za N1 da čelnik Domovinskog pokreta i kandidat za gradonačelnika Zagreba Miroslav Škoro nije dobio policijsku zaštitu, niti ju je tražio. "Prvi put sam danas čuo za ovo. Nažalost i MUP se iz stanovitih razloga uključio u kampanju, a mi iz ovih priloga, ne možemo iz odgovora Davora Božinovića zaključiti postoji li redarstvena zaštita", dodao je.
Ističe da ne znamo postoji li policijska zaštita Tomaševića. "Mi raspravljamo o tome, a ministar unutarnjih poslova nije odgovorio postoji li policijska zaštita i ako postoji – zašto. Tomašević je rekao da njegov stožer ima sigurnosnu komunikaciju s MUP-om. Ja sam bio izvrgnut difamacijskoj kampanji bez presedana u hrvatskoj politici i nikad nisam glumio mimozu i tražio policijsku zaštitu. Nažalost mi sada cijeli dan trebamo istraživati postoji li policijska zaštita”, ustvrdio je Hasanbegović.
'Ne postoji klevetnička kampanja'
Hasanbegović je potom opovrgao navode da u Domovinskom pokretu vode klevetničku kampanju, rekavši da je to tipična zamjena teza. "Ne postoji klevetnička kampanja već postoji samo iznošenje empirijski dokazivih činejnica koje se sustavno žele zanijekati, a svi koji iznose neoborive argumente o genezi onoga što nazivamo Možemo! i stvarnim skrivenim ideološkim ciljevima se sustavno redikuliziraju.
Nije ključno obilježje ove kampanje klevetništvo, nego nešto bez presedana u povijesti hrvatskog parlamentarizma da srednjestrujaški mediji, glavnostrujaški mediji, razni društveni komentatori, tzv. neovisni analitičati koji uzurpiraju medijski prostor nastupaju kao bilten i agitprop političkih kandidata”.
Izjavio je pritom da nema ništa protiv da se mediji, posebno privatni, opredijele za jednog kandidata. “Ja sam protivnik mimikrijske neutalnosti", dodao je.
'Prosvjedovali pod boljševičkim simbolima'
Hasanbegović smatra da je jedini usporedivi ekvivalent "koruptivno-klijentelističkom-interesnom modelu" Milana Bandić "koruptivno-klijentelistički-interesni model" uzurpacije civilnog društva za političke ciljeve "koje predstavlja dugogodišnja interesna hobotnica koja je prerasla u Možemo!”
Uvjeren je da je nastanak političke platforme Možemo zapravo tipičan primjer zloporabe i uzurpacije koncepta civilnog društva za postizanje političko-ideoloških ciljeva te da je taj model desetljeće i više financiran iz stranih izvora moći.
"Imamo bizarnu situaciju, da se oni, koji su samo prije 3 godine histerizirali na zagrebačkim trgovima zbog promjene imena Trga maršala Tita pod boljševističkim simbolima, srpom i čekićem, jugoslavenskom zastavom, sada žele prikazati kao neideološko-komunalističko-municiplatističko gibanje, a radi se o jasno artikuliranoj ideologiji”, zaključio je Hasanbegović za N1.