Vladinu politku u ovom trenutku podupire 29 posto birača i taj broj pada, a protiv politike Milanovićeva kabineta je 64 posto birača i taj broj raste. Ne zna njih 7,7 posto.
Smjer kojim ide Hrvatska ne odobrava 67 posto birača, a podupire 24 posto birača, dok ne zna njih 9 posto, vidljivo je iz posljednjeg Crobarometra koji provodi agencija IPSOS PULS na 961 ispitaniku, a objavljuje Dnevnik NOVE TV.
SDP I HDZ čini se da mogu računati na ovo što imaju mjesecima - SDP 24 posto, a HDZ potporu od 21 posto. I to su 'zacementirani' rejtinzi. SDP je imao 'zvjezdani' trenutak ulaskom u Uniju, s potporom od 30 posto. U isto vrijeme HDZ ima stalnu potporu od oko 20-tak posto i rejting mu ne raste.
Neodlučnih birača je 15 posto i zanimljivo je promatrati njihov rast ili pad. Oni uglavnom rastu kada rejting SDP-a pada i obrnuto. Među neodlučnima trenutačno je veća ''politička rezerva'' glasova za SDP nego za HDZ. No neodlučni mogu i ne izaći na izbore.
Laburisti su i dalje treći s 8 posto, HNS je s 4,4 posto, čini se, ''oporavio'' svoj rejting među biračima. Ivan Grubišić sa svojom listom ima potporu od 4,2 posto. HDSSB je na 3,2 posto, a HSP na 2,7 posto. HSS je na 2,2 posto, a isti rejting ima i HSU. IDS je na 1,1 posto. Ostale stranke imaju 2, 9 posto, a neodlučnih je 15,3 posto.
Milanović nije bolji od Kosor i Sanadera
Vladajuća koalicija opstaje do 2015., misli 73 posto birača, a da će se raspasti prije misli 18 posto birača, dok ne zna njih 9 posto.
Predsjednik, školskim ocjenama, ima 3,3, Vlada 2,3, a Sabor je na 1,9. Znači, jedna ''trojka'' i dvije ''dvojke''. Predsjednik i dalje ima potporu od 77 posto, a Milanović je na 35 posto, dok je Kramarko na 21 posto.
Zoran Milanović s 35 posto ima neke po njega opasne indikatore. Njegov rejting je sada kao i rejting Jadranke Kosor u istom razodoblju. Ili rejting mu je sad kao i Sanaderov u prvom mandatu.