DRŽAVA KUPUJE ZGRADU U KOJOJ JE POKOPANA JUGOSLAVIJA: /

Ondje će objediniti jedan sektor i preseliti 1700 činovnika

Image
Foto: Borna Filic/PIXSELL

U Ininu zgradu u zagrebačkoj Šubićevoj trebalo bi preseliti 1700 činovnika iz Ministarstva gospodarstva s pripadajućim agencijama i inspektoratima

12.2.2019.
9:09
Borna Filic/PIXSELL
VOYO logo

Ako se postigne povoljna cijena i ako se procijeni da bi najam Inine zgrade u Šubićevoj ulici u dugotrajnom razdoblju bio neisplativ, u Banskim dvorima, tvrde izvori iz Vlade, razmišljaju da se zgrada kupi za potrebe rada Ministarstva gospodarstva, s njima povezanih agencija koje im se pripajaju i Državnog inspektorata.

Država nema tako velik prostor u vlasništu, a ta bi zgrada objedinila sve na jednom mjestu. Riješio bi se time i problem Ministarstva poljoprivrede, čije bi agencije doselile u prostorije sadašnjeg Ministarstva gospodarstva u Vukovarskoj i time prestale plaćati skupe najame i fizički se objedinile sa svojim ministarstvom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Bili bismo učinkovitiji, a državi bismo uštedjeli novac u proračunu", navode neslužbeno u Ministarstvu poljoprivrede za Jutarnji list.

Konačnu odluku nakon svih treba donijeti Vlada, a premijer se s idejom kupnje Inine zgrade tek treba upoznati.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ina zasad bez komentara, no neki detalji su poznati otprije

U Ini nisu htjeli službeno komentirati mogućnost transakcije. Neslužbeno se moglo doznati kako ta kompanija ima više ponuda za kupnju te zgrade te da trenutačno raspravljaju o svim opcijama.

Informacija o tome da prodaju zgradu u Šubićevoj u javnost je procurila još 2016., a tada su iz Ine poručili da su zgradu stavili u hladan pogon, jer je najskuplja lokacija za održavanje i uz najviše iznose komunalnih naknada. Stoga su i zaposlenike preselili u druge objekte te pokrenuli kupnju. Tada se vrijednost zgrade u nekretninskom sektoru procjenjivala na 120 do 180 milijuna kuna, no zasad nema nikakvih službenih procjena.

Povijesno značenje

Treba dodati da je riječ o zgradi koja ima veliku povijesnu vrijednost jer je upravo u njoj Hrvatski sabor 8. listopada 1991. donio odluku o razdruživanju svih odnosa s Jugoslavijom, a to je i dan koji Hrvatska slavi kao Dan neovisnosti. Tako će više od 1700 ljudi iz Horvatovog resora raditi u zgradi u čijem je podrumu ratne 1991. godine pokopana Jugoslavija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
FNC 20 PROPUŠTENE
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo