DOK JE LJETOS TRAJALA GUNGULA OKO KONCESIJA: /

Na podao način potpuno je privatizirana predivna plaža

Image
Foto: Ilustracija: Pixsell
22.9.2017.
14:45
Ilustracija: Pixsell
VOYO logo

Image
REDAJU SE INCIDENTI NA OBALI, NE DAJTE SE POTJERATI: /

Evo što trebate napraviti ako vam netko brani ili naplaćuje boravak na plaži

Image
REDAJU SE INCIDENTI NA OBALI, NE DAJTE SE POTJERATI: /

Evo što trebate napraviti ako vam netko brani ili naplaćuje boravak na plaži

Dugačka pješčana plaža ispred kampa 'Galeb', inače vrlo popularna među turistima, punih je deset dana bila zatvorena za javnost, a da nitko nije dao pisanu dozvolu za to, a takvo što nije niti plaćeno nekakvim adekvatnim iznosom.

U moru su bile zabijene željezne ograde pokrivene tamnim ceradama, a sve su osiguravali brojni zaštitari. Oni koji nisu na rukama imali skupocjenu narukvicu/ulaznicu, nisu mogli proći, piše Slobodna Dalmacija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Privatni iznajmljivači bili su ogorčeni zbog desetodnevne okupacije omiške plaže jer je gostima bilo teško objasniti zašto ovog ljeta ne mogu pristupiti jednoj od omiljenih plaža.

Trogodišnji ugovor

Ova je situacija rezultat trogodišnjeg ugovora koji je sklopila tvornica tekstilnih proizvoda 'Galeb', a koja je dugogodišnji zakupnik kampa pod istim imenom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na ugovoru je i potpis organizatora glazbenih manifestacija, slovenske tvrtke 'Collegium Mondial Travel'. Ista je ove godine u srpnju organizirala 'Labyrinth Open' u trajanju od četiri dana, a poslije je s još šest dana okupaciju nastavio službeni kamp festivala 'Ultra Europe'.

Slovenci plažu reklamiraju kao privatnu za svoje goste

Popularnu pješčanu plažu Slovenci reklamiraju kao privatnu za goste partijanere. Prema aktualnim propisima Županije takvo što nije moguće, ali očito postoji način da se taj status ipak dobije.

Ono što je posebno zanimljivo jest činjenica da 'Galeb' uopće nema koncesiju niti koncesijsko odobrenje za korištenje pješčane plaže od koje kamp živi. Tvrtka je ishodila tek odobrenja za iznajmljivanje brodica, ležaljki te dasaka za jedrenje, postavljanje šanka i aqua parka te organiziranje zabava.

Omiški gradonačelnik Ivo Tomasović pokušao je odgovoriti na pitanje kako je uopće došlo do ovoga.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

'Bilo je to samo na ograničeno vrijeme'

'Radilo se samo o nemogućnosti općeg korištenja pomorskog dobra u ograničenom vremenu, odnosno postavljanje zaštitnih ograda oko prostora na kojem su se događali "Labyrinth" i "Ultra" festivali za vrijeme njihova trajanja, što je napravio organizator tih manifestacija.

U kampu je tijekom Ultre boravilo i do 3000 ljudi, pa je ovo učinjeno isključivo iz sigurnosnih razloga, i prema izjavi organizatora sukladno uputi policije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

'Ograničavanje upotrebe nije namjera niti cilj'

Postavljanjem pozornica, podesta i slično za potrebe manifestacije jasno je da se na neki način u vremenu trajanja manifestacije ograničava opća upotreba javne površine. Privremeno “ograničavanje” upotrebe javnog dobra u tom slučaju nije namjera niti cilj, već nužna posljedica istog', rekao je Tomasović te dodao:

'Grad nema ingerencije u kontroli načina korištenja pomorskog dobra, već sukladno Zakonu o pomorskom dobru i morskim lukama nadzor nad njegovim korištenjem obavljaju inspektori pomorskog dobra Ministarstva pomorstva, prometa i infrastrukture i inspektori Lučke kapetanije', rekao je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Dosje jarak
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo