Na takvu mogućnost već dulje vrijeme upozoravaju bolji poznavatelji prilika na tržištu rada, a na to je upozorio i Goran Prgin, ističući kako se do sada na objavljeni natječaj za prijem u radni odnos većeg broja varilaca, brodomontera, električari, cjevara i drugih zanimanja potrebnih pri gradnji brodova javilo jako malo ljudi.
On ističe da će mu za početak trebati najmanje 50-ak takvih radnika. Dio tih radnika radio bi u Šibeniku, a dio u Njemačkoj.
Trebat će im još 150 radnika
Međutim, u vrlo skoroj budućnosti taj broj bi mogao premašiti i stotinjak, pa čak i 150. No, izgleda kako radnika tih struka jednostavno - nedostaje! Na području Šibensko-kninske županije trenutačno ima samo 25 nezaposlenih zavarivača i 12 montažera metalnih konstrukcija. Ni na dalmatinskim biroima ih nema dovoljno, a vrlo se malo mladih i školuje za te deficitarne struke, pišeSlobodna Dalmacija.
Posla preko glave
''Moje brodogradilište je uistinu izašlo iz krize. Gradnja katamarana za Norvešku ide fantastično. Lani smo isporučili deset katamarana, a ove godine moglo bi ih biti i više. Nije isključeno da bismo se za to tržište upustili i u gradnju većeg ribarskog broda. Pri kraju su dogovori o početku gradnje ribarske flote za Ganu. Riječ je o 20-ak plovila dužine od 23 metra. Ukupan posao vrijedan je gotovo 60 milijuna eura.
Na pomolu su i vrlo značajni poslovi u Njemačkoj gdje bi naši ljudi u tamošnjim brodogradilištima radili plovila.
Sve u svemu, u dogledno vrijeme broj trenutačno zaposlenih od 250 mogao bi narasti na gotovo 400 radnika. Istina, broj zaposlenih rastao bi postupno kako bismo ulazili u pojedine poslove. To je i razlog što ćemo u ovom trenutku u svoju bazu podataka evidentirati svakog koji je spreman raditi i ima odgovarajuće znanje i kvalifikacije'', rekao je Prgin.