Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
DA, MOŽE GORE OD HRVATSKE... /

Njemački radnici bi mogli u mirovinu sa 73 godine!

Njemački radnici bi u mirovinu mogli sa 73 godine, predvidio je jedan od vodećih nacionalnih instituta za istraživanje.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Po aktualnom zakonu Nijemce očekuje postupno povećanje životne dobi za odlazak u mirovinu koje do 2029. iznosi 67 godina, a trenutačna dob u kojoj se radnici umirovljuju iznosi oko 65 godina.

No po studiji koju je proveo koelnski Institut za ekonomska istraživanja (IW) životna dob Nijemaca za odlazak u mirovinu do 2041. mogla bi se produljiti na 73 godine života ukoliko doprinosi za mirovine ostanu na sadašnjoj razini.

U izvješću IW-a se pobijaju argumenti po kojima bi priljev izbjeglica u Njemačku trebao spriječiti povećanje životne dobi za odlazak u mirovinu u toj najsnažnijoj europskoj ekonomiji.

Trenutačno u Njemačkoj na jednog umirovljenika dolaze tri zaposlene osobe, no demografska slika ukazuje na pogoršanje situacije u predstojećim godinama s obzirom na to da populacija stari.

Njemački ministar financija Wolfgang Schaeuble (73) već je pozvao da se životna dob za odlazak radnika u mirovinu u zemlji poveća na 70 godina, uz argument da bi se umirovljenje trebalo povezati s produljenjem životnog vijeka stanovnika Njemačke.

Rezultati studije koju je proveo IW, a referiraju se na podatke povezane s njemačkom industrijom, objavljeni su u Die Weltu.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike