U pravilu se traži odšteta od 50 eura po danu, no Sanader bi zbog medijske halabuke mogao zatražiti i više, primjerice 100 eura zbog pretrpljenih duševnih boli, analizira jedan pravnik.
Što on radi u Londonu?
Sanader je prvi put pritvoren 10. prosinca 2010. godine, u Austriji. Izručen je 18. srpnja 2011. godine, a 16. prosinca iste godine izašao je na slobodu jer je položio jamčevinu. Na slobodi je bio do 20. studenoga 2012. kada je osuđen u slučaju Hypo i Ina-MOL. Bio je u pritvoru do kraja studenoga 2015. godine, kada je pušten na temelju odluke Ustavnog suda. Ispada da prema računici, samo zbog pritvaranja, može tražiti 146 tisuća eura.
Sanader je danas u Londonu, svjedoči u arbitražnom postupku Hrvatske protiv MOL-a koji je RH pokrenula zbog preuzimanja Ine.
On ne bi bio u Londonu da je u srijedu osuđen u predmetu "Planinska", vjerojatno bi se vratio iza rešetaka. Neuobičajena je to odluka vijeća zagrebačkog Županijskog suda, koje je na kraju postupka, umjesto najavljene presude, odredilo novo vještačenje. Bio je to preduvjet da bivši premijer svjedoči u korist mađarske naftne kompanije, analizira Slobodna.
Sanader neće svjedočiti na njihovu štetu jer bi time štetio sebi
Naime, arbitražni je postupak pokrenut siječnju 2014. godine kao odgovor na MOL-ovu tužbu protiv Hrvatske, o kojoj se odlučuje na arbitražnom sudu u Washingtonu.
Sanader je, između ostalih stvari, optužen i da je primio mito kako bi 2009. MOL dobio operativnu kontrolu nad Inom. Ova odluka o odgodi presude za "Planinsku" ide u prilog Mađarima budući da Sanader zasigurno neće svjedočiti na njihovu štetu jer bi tako radio protiv sebe.