Roma se plasirala u četvrtfinale talijanskog kupa. No prolaz protiv Triestine bio je sve samo ne lak, budući da je Vučica zapucala brojne šanse dok su gosti držali vodstvo već od 5. minute.

13.1.2010.
13:12

Da ponekad nije lako biti favorit u Kup utakmicama pokazala je utakmica Rome i drugoligaša Triestine. Gosti su poveli već u 5. minuti iz jedanaesterca a strijelac je bio Della Rocca.

Od tog trenutka Roma je zagospodarila terenom. Redali su domaći šansu za šansom, ali lopta nije htjela u gol. Ipak na isteku prvih 45. minuta Brighi je iskoristio pogrešku gostujuće obrane i izjednačio na 1:1.

U istom tonu je krenulo i drugo poluvrijeme - Vučica je napadala, ali šanse su propadale jedna za drugom. Ipak, da sve sjedne na svoje mjesto pobrinuli su se Vučinić (61) i Baptista (80), koji je lijepim golom iz slobodnjaka postavio konačnih 3:1.

Rimski klub će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika dvoboja između Genoe i Catanije.