Londonska je momčad u Švicarskoj nakon pola sata igre već gubila 3:0. Bassong je smanjio zaostatak gostiju, a mladi Schneuwly je u samom finišu utakmice imao dva zicer za totalni potop Tottenhama.

18.8.2010.
0:46

arti-201008170076006Nogometaši Tottenhama, za kojeg su od starta zaigrali Luka Modrić i Vedran Ćorluka, nevjerojatno su indolentno ušli u dvoboj na Stade de Suisseu, a kazna je stigla već u trećoj minuti. Senad Lulić, koji je samo minutu ranije pogodio stativu, iskoristio je poklon gostujuće obrane i neobranjivo zatresao Gomesovu mrežu.

U 13. minuti je uža obrana londonske momčad (Dawson, Bassong) opet naivno ispala, pobjegao im je Kamerunac Henri Bienvenu Ntsama, koji je pored nemoćnog brazilskog vratara lakoćom pogodio za 2:0. Rapsodija Young Boysa se nastavila u 28. minuti kada je Xavier Hochstrasser zakucao loptu pod gredu za nevjerojatnu i neočekivani prednost domaćina.

Ljutiti Harry Redknapp je nakon visokog vodstva Švicaraca odmah povukao prvi potez i s terena povukao Assou-Ekotta te ubacio Toma Huddlestonea. Gosti su se vratili u igru u 42. minuti kada je Bassong glavom pogodio mrežu Young Boysa nakon kornera Garetha Balea.

Na poluvremenu je u svlačionici Tottenhama ostao neprimjetni Modrić (ozljeda?), čiji je jedini potez vrijedan spomena bio bezopasan udarac iz 27. minute, a zamijenio ga je Niko Kranjčar. S njim je igra gostiju bila za nijansu bolja, no engleski je prvoligaš uglavnom nastavio prijetiti 'praznim pušakama'.

U samoj završnici utakmice mladi Christian Schneuwly mogao je postati junak Young Boysa i pokopati londonsku momčad, u samo tri minute dvaput je bio u čistoj prilici za 4:1, ali u oba navrata je pucao preko gola i Redknappovim igračima dao 'bocu s kisikom'. Kazna za ove velike promašaje je stigla u 83. minuti kada se Roman Pavljučenko probio s desne strane u gostujući šesnaesterac i zabio loptu gotovo u rašlje za konačnih 3:2.

Dinamo i Ajax su u Kijevu odigrali bez pobjednika 1:1. Gosti su imali vodstvo i igrača više, no ukrajinski sastav je uspio izjednačiti. Crveni karton je dobio Garmaš u 56. minuti, a samo minutu kasnije Jan Vertonghen je doveo goste u vodstvo. Dinamo je izjednačio u 66. minuti golom Olega Guseva. Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević igrao je za kijevski sastav cijeli susret, a u 60. minuti je dobio žuti karton.

Zenit St Petersburg je pobijedio Auxerre 1:0, a pobjednički pogodak postigao je Aleksander Keržakov u trećoj minuti. Hrvatski reprezentativac Ivica Križanac nije nastupio za ruski sastav. Rosenborg je slavio 2:1 protiv Kopenhagena, a Žilina je u Pragu pobijedila 2:0 protiv Sparte i praktički osigurala plasman u Ligu prvaka.