Sammir rastužio Zagreb ludim promašajima!

U susretu trećeg kola skupine D Europske lige, Dinamo je na Maksimiru odigrao 0:0 protiv Club Bruggea. Dio Bad Blue Boysa se vratio na stadion, ali modri su unatoč podršci 25.

21.10.2010.
23:06

Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: oko 22.000. Sudac: Yefet (Izrael). DINAMO: Kelava - Cufre, Bišćan, Tonel, Vrsaljko, Ademi (Tomečak, 69), Chago, Badelj, Sammir, Morales (Ibanez, 87), Rukavina (Bećiraj, 77). CLUB BRUGGE: De Vlieger - Hoefkens, Dalmat, Dirar, Simaeys, Camozazato, Geraerts, Diaz, Odjidja, Kouemaha, Perišić.arti-201010210425006Dinamo je krenuo furiozno i već u 2. minuti Sammir je imao zicer. Morales je uspio prihvatiti dugu loptu u kazneni prostor gostiju, dao je povratnu za Sammira koji sa pet metara neometan puca slabo i vratar De Vlieger odbija u korner.

arti-201010200767006Club Brugge se orijentirao na kontranapade i to mu je dobro išlo, prvo je u 8. minuti Kelava obranom sačuvao mrežu, a onda su u 24. i 29. minuti uslijedile dvije opasne kontre. U 24. minuti Geraerts je iskosa sa vrha 16-erca oštro pucao i Kelava je ponovno bio na mjestu. Nakon toga, u 29. minuti, belgijska momčad je imala još bolju priliku, kontru 'tri na dva', ali su se spetljali i Dinamova mreža je ostala nedirnuta.

arti-201010190825006U sudačkoj nadoknadi bio je prekršaj nad Sammirom na 25 metara od gola. Slobodni udarac izveo je Morales, ali lopta je završila pored vratnice.

arti-201010150607006U drugom dijelu do prve prigode došao je Rukavina u 63. minuti, kada je uspio pretrčati svog čuvara, ali je njegov udarac sa vrha 16-erca obranio vratar Bruggea. Tri minute kasnije nakon duge akcije Dinama, oslobodio se prostor na lijevoj strani kaznenog prostora gostiju za Cufrea, ali njegov udarac nije bio precizan.

arti-201010190706006U 76. minuti Dinamo je imao priliku iz 11-erca doći u vodstvo. Tomečak je uputio neugodan ubačaj sa desne strane, a domaći stoper je loše reagirao, to je pokušao popraviti vratar De Vlieger koji je oborio Dinamova veznjaka Sammira. Najbolji Dinamov igrač ove sezone bio je izvođač najstrože kazne, ali je lopta pogodila vratnicu. Tako je Sammir postao najveći tragičar, nije iskoristio zicer na početku utakmice, a potom ni kazneni udarac.

arti-201010170209006U 86. minuti Brugge je umalo kaznio Dinamove promašaje, Perišić se probio po lijevoj strani, ubacio je u peterac, ali je Kouemaha zakasnio. Posljednju priliku Dinamo je imao u 90. minuti, kada je Tomečak prihvatio ubačaj na drugoj stativi, ali je loše pucao. prije toga je Beqiraj imao veliku priliku, ali je glavom pucao ravno u golmana.

U drugom susretu iz ove skupine Villarreal je kod kuće pobijedio PAOK 1:0, a pogodak je postigao Ruben u 38. minuti.

Nakon tri kola vodi Villarreal sa šest bodova, Dinamo i PAOK imaju po četiri boda, dok je Club Brugge na začelju skupine sa jednim bodom.

U četvrtom kolu Dinamo putuje u Belgiju, dok PAOK u Solunu dočekati Villarreal. Obje utakmice na rasporedu su 4. studenoga.

DINAMO - CLUB BRUGGE 0 golovi 0 9 udarci 10 4 u okvir 5 14 prekršaji 21 1 žuti kartoni 3 0 crveni karton 0 1 zaleđa 2 5 korneri 6

DINAMO - Club Brugge 0:0 Villarreal - PAOK 1:0 (Ruben 38)

LJESTVICA: 1. Villarreal 3 2 0 1 3:3 6 2. DINAMO 3 1 1 1 2:1 4 3. PAOK 3 1 1 1 2:2 4 4. Club Brugge 3 0 2 1 1:3 2

NAJAVA Otkad je Vahid Halilhodžić sjeo na klupu Dinama - momčad se preporodila. Modri igraju znatno bolje, djeluju sigurnije i opasnije po protivnika. U prvoj utakmici u skupini pao je veliki Villarreal (2:0), a zatim je uslijedio hladan tuš u Grčkoj gdje su Zagrepčani nesretno izgubili od PAOK-a.

Međutim, Dinamo još uvijek ima odlične šanse za plasman u drugi krug, a prema njemu će napraviti veliki korak ukoliko kod kuće svladaju Club Brugge. Belgijanci su nakon dva kola upisali tek bod, te bi eventualnim porazom praktički ispali iz utrke za plasman u daljnje natjecanje.

Gostima nedostaju dvojica ključnih igrača; napadač Vargas, te vratar Stijnen. A jedan od onih koji bi mogao biti opasan po domaće je mladi hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

"Dinamo ne igra protiv Vargasa, nego protiv Bruggea. Gledao sam Modre i rekao sam da sam impresioniran, da je riječ o izbalansiranoj momčadi sa sjajnim igračima prema naprijed. No mi se nismo došli braniti. U svakoj utakmici imaš priliku ili dvije, mi te prilike moramo iskoristiti", izjavio je uoči dvoboja trener gostiju Adrie Koster.