Pod vodstvom novog trenera Dinamo je lakoćom upisao pobjedu na gostovanju u susjedstvu.

20.8.2010.
1:08

Györi. Stadion ETO. Sudac: Stephan Studer (Švicarska). Strijelac: 0:1 - Rukavina (20), 0:2 - Rukavina (27). GYÖR: Stevanović, Dinjar (Marquez, 35), Feher, Pilibatis (Trajković, 78), Szabo, Aleksidze, Ceolin, Copa (Bouguerra, 53), Tokody, Đorđević, Koltai. DINAMO: Lončarić, Ibanez, Bišćan, Cufre, Etto (Ademi, 87), Vrsaljko, Calello, Badelj, Sammir, Morales (Mesarić, 56), Rukavina (Sivonjić, 76).Šok-terapija u Dinamovoj svlačionici donijela je vidljive rezultate već u prvoj utakmici. Vahid Halilhodžić je uspio prodrmati zagrebačku momčad, čvrsta ruka Vještice iz Bosne odmah je uvela reda i to se vidjelo od samog starta utakmice u Györu. Domaćini su u prvom poluvremenu bili gotovo bezopasni, a Filip Lončarić je imao tek jednu ozbiljniju intervenciju.

arti-201008190569006Zato su se prilike pred vratima mađarske momčadi redale kao na traci. Već u prvoj minuti pucao je Morales, ali je domaći vratar Stevanović uhvatio loptu. Čileanac je pokušao i u petoj minuti, ovoga puta puno opasnije, a golman Györa je na jedvite jade odbio prema korneru. Rukavina je pokušao opet ubaciti u peterac, ali tamo nije bilo nikoga od njegovih suigrača.

Odmah u sljedećoj akciji udarac je oprobao i Sammir, ali je lopta išla točno po sredini gola. U 15. minuti smo vidjeli slobodnjak Ibaneza koji je završio pored vratnice. No, pogodak je stigao vrlo brzo.

U 20. minuti Ante Rukavina je poput brzog vlaka projurio pored dvojice mađarskih čuvara i potom majstorski vanjskom stranom kopačke plasirao loptu u mrežu. Domaćini se nisu ni oporavili od šoka, a Dinamovo pojačanje iz Panathinaikosa je opet bilo ubojito.

Bila je to duga akcija zagrebačke momčadi, Etto je probio desnu stranu i pronašao Sammira koji je promašio loptu, no ona se odbila do Rukavine. Šibenčanin je ponovno bio hladnokrvan i na gotovo isti način kao i prvi, vanjskim dijelom kopačke uz samu stativu, zabio svoj drugi gol.

Niti dva pogotka u njihovoj mreži nisu probudila mađarske igrače, hrvatski prvak je i dalje bio puno opasniji, pa je u 36. minuti odlično opalio Sammir, no vratar Stevanović bio je na mjestu. Uoči odmora pokušao je i Bišćan glavom, no pucao je preko grede.

U drugom dijelu Györ je prvi zaprijetio, u 48. minuti je iz slobodnog udarca pucao Marques, no pogodio je, srećom – samo stativu.

U 56. minuti su Rukavina, Sammir i Badelj upropastili izglednu kontru, da bi osam minuta kasnije Etto promašio čisti zicer. Izbio je sam pred Stevanovića, ali nije pokazao mirnoću kao Rukavina u dva navrata.

Mađari su u drugom poluvremenu konačno nešto i pokazali, a prije Ettove velike prilike Bišćan je bio prisiljen izbiti loptu sa same gol-linije. U završnici utakmice Rukavina je mogao upisati i hat-trick nakon sjajnog prodora Badelja, no pucao je trljavo, točno u domaćeg vratara.

Dinamo je uvjerljivom predstavom protiv ipak nedoraslog Györa praktički već u prvom meču osigurao prolaz u skupine Europske lige. Iako je 'lopta okrugla' i svašta se može dogoditi u uzvratu na Maksimiru, Vahid Halilhodžić to sigurno neće dopustiti. Pogotovo nakon što su Mađari pred svojim navijačima odigrali ovako tragično.