2.5.2010.
23:56

Real Madrid se još nije oporavio od šoka zbog ispadanja iz Lige prvaka, u čijem će finalu 22. svibnja na madridskom stadionu Santiago Bernabeu igrati Bayern i Inter, te još uvijek vjeruje kako mogu spasiti sezonu svrgavanjem Barcelone sa španjolskog trona.

arti-201005020098006Barça je svoje gostovanje kod Villarreala odradila u subotu i slavila 4:1, pa je Real također morao pobijediti Osasunu kako mu katalonski velikan ne bi pobjegao i kako bi ostao u utrci za naslov prvaka.

Pellegrinijevi igrači su u tome i uspjeli, iako su se namučili protiv kluba iz srednjeg dijela ljestvice. Štoviše, gosti su i poveli preko Arande u sedmoj minuti, a Cristiano Ronaldo je svojim prvim golom na utakmici u 25. minuti izjednačio rezultat.

Vadocz je u 43. minuti ponovo doveo Osasunu u vodstvo, dok je Marcelo samo minutu kasnije izjednačio na 2:2.

I kada se činilo da će momčadi podijeliti bodove, Portugalac je nakon ubačaja u šesnaesterac minutu prije kraja utakmice zabio za 3:2 i ostavio nadu da će Barcelona u preostala tri kola negdje izgubiti bodove, a on i suigrači preuzeti vrh i na kraju slaviti naslov prvaka.

U drugom susretu večeri Sevilla je kod kuće pobijedila umorni Atletico Madrid 3:1. Pogotke su za domaćina dali Luis Fabiano (5) i Alvaro Negredo (13pen, 40pen), dok je strijelac za Atletico bio Tiago (8).

Primera, 35. kolo: Deportivo - Zaragoza 0:1 Malaga - Sporting 1:1 Tenerife - Racing 2:1 Valladolid - Getafe 0:0 Xerez - Almeria 2:1 Espanyol - Valencia 0:2 Villarreal - Barcelona 1:4 Sevilla: Atletico Madrid 3:1 Real Madrid - Osasuna 3:2 Athletic Bilbao - Mallorca

Redoslijed: 1. Barcelona (90), 2. Real Madrid (89), 3. Valencia (65), 4. Sevilla (57)....