Sjajna utakmica odigrana je na Wembleyju na kojem je Nizozemska pogotkom Arjena Robbena u drugoj minuti sudačke nadoknade slavila protiv Engleske s 3:2.

29.2.2012.
23:40

Nakon prvih 45 minuta za zaborav, gledatelji u Londonu mogli su vidjeti pravu rapsodiju nogometa u nastavku. Da nismo znali da je riječ o prijateljskoj utakmici ne bi to nikada ni pomislili. Naime, bilo je svega, oštrih startova, nervoze, krvi.

Nakon 15 minuta igre u nastavku Tulipani su imali 2:0. Najprije je spomenuti Robben zabio za minimalno vodstvo, a samo dvije minute kasnije Klaas-Jan Huntelaar je isto poduplao, ali se pritom i ozlijedio.

Dirk Kuyt je nabacio loptu s desne strane nizozemskog napada, a pri udarcu glavom o glavu (Chris Smalling) i postizanju pogotka, ozlijedio se napadač njemačkog Schalkea. Nakon pružene pomoći Huntelaar je bio zamjenjen Luukom de Jongom.

Činilo se da će utakmica završiti rezultatom 2:0, a onda su gledatelji Wembelyja mogli u svega sedam minuta vidjeti tri pogotka.

szólj hozzá: England 1-2 Holland

Najprije je Engleska pogocima Garyja Cahilla i Ashleyja Younga došla do izjednačenja, da bi erupciju oduševljenja domaćih navijača pokvario majstorskim udarcem ponovno Robben. Mark van Bommel sjajno je spustio loptu u šesnaestercu za Robbena koji ljevicom pogađa desni gornji kut Hartova gola.

szólj hozzá: England 2-2 Holland

Startao je Stuart Pearce tako s porazom na klupi Tri lava, a da se nisu dogodili pogoci na samom kraju utakmice i da je Engleska pala "bez ispaljenog metka" zasigurno ne bi vodio reprezentaciju u Ukrajini i Poljskoj. Ovako su mu još uvijek šanse za to vrlo solidne.

szólj hozzá: England 2-3 Holland