U prvoj utakmici 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Werder iz Bremena je na svom terenu svladao berlinsku Herthu sa 2:1 (0:0).

6.2.2010.
12:56

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, ali nakon sat vremena igre napadačima se otvorilo. Prvo je u 66. minuti mladi njemački reprezentativac Marko Marin doveo domaćine u vodstvo, no samo dvije minute kasnije za goste je izjednačio grčki golgeter Theofanis Gekas.

Werder je slavlje i nova tri boda u 81. minuti osigurao 31-godišnji Peruanac Claudio Pizarro. Klub iz Bremena je ovom pobjedom ostao na šestom mjestu, ali se barem malo približio vodećoj petorci Bundeslige, dok je Hertha i dalje zakucana na dno poretka.