HSV je u prvoj utakmici osmine finala Europske lige pobijedio Anderlecht s 3:1.

11.3.2010.
23:29

Bundesligaš je poveo golom Mathijsena u 23. minuti, dok je prednost u 40. povećao Van Nistelrooy.

Gosti iz Belgije su uspjeli smanjiti prednost u 45. minuti nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca Legeara, dok je konačan rezultat postavio Jarolim u 76. minuti.

Liverpool je na gostovanju kod Lillea doživio novi udarac, a pobjedu je francuskoj momčadi osigurao Hazard iz slobodnog udarca šest minuta prije kraja susreta.

Rubin iz kazana je odigrao 1:1 s Wolfsburgom, dok su Atletico Madrid i Sporting iz Lisabona završili bez pogodaka iako je domaćin od 31. minute igrao s igračem više nakon što je isključen Grimi.

Uzvratne utakmice se igraju 18. ožujka.

Europska liga, osmina finala: HSV - Anderlecht 3:1 Lille - Liverpool 1:0 Rubin - Wolfsburg 1:1 Atletico Madrid - Sporting 0:0